Kylian Mbappe czuje się wyzwolony po zdobyciu setnej bramki dla PSG

Kylian Mbappe zdobył w sobotni wieczór swoją setną bramkę dla Paris Saint-Germain.

Kylian Mbappe zdobył w sobotni wieczór swoją setną bramkę dla Paris Saint-Germain w wygranym 3:1 wyjazdowym spotkaniu ligowym z Montpellier. - Czuję się wyzwolony, czekałem na tego gola kilka meczów - powiedział 21-letni piłkarz.

W Montpellier mistrzowie Francji wystąpili w drugim składzie, a Mbappe wszedł do gry dopiero w 78. minucie tylko w tym celu, żeby wreszcie strzelić jubileuszowego gola. W 91. minucie dopełnił formalności, kierując piłkę do pustej bramki gospodarzy po dokładnym podaniu Layvina Kurzwy.

- Dziękuję moim kolegom z drużyny. Myślę, że mogę zdobyć jeszcze wiele bramek. Dwieście? Kto wie? Nigdy nie wyobrażałem sobie, że mogę zdobyć sto, a dwieście wydaje się celem bardzo odległym - skomentował Mbappe, który 20 grudnia będzie obchodzić 22. urodziny.

Mbappe zadebiutował w paryskiej drużynie 8 września 2017 roku w meczu z Metz i potrzebował 135 występów, żeby strzelić sto goli. W sobotę został czwartym najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu, wyrównując osiągnięcie Dominique'a Rocheteau. Więcej bramek zdobyli tylko Portugalczyk Pedro Pauleta (109), Szwed Zlatan Ibrahimovic (156) oraz Urugwajczyk Edinson Cavani (200), który w tym sezonie przeszedł do Manchesteru United.

Paryżanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i wyprzedzają o cztery punkty drużynę Olympique Marsylia, która ma jednak dwa zaległe mecze.