Nikola Grbić na dłużej w ZAKSIE

Siatkówka
Nikola Grbić na dłużej w ZAKSIE
fot. Cyfrasport
Trener Nikola Grbić przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o dwa sezony.

Władze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przygotowały wyśmienity mikołajkowy prezent dla kibiców. W niedzielę poinformowały, że trener Nikola Grbić przedłużył kontrakt z klubem o dwa sezony.

Posadę szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Grbić objął przed sezonem 2019/2020. Już debiutancki dla Serba sezon okazał się szczęśliwy. ZAKSA pod wodzą nowego szkoleniowca zdobyła pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski, awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski, dominowała w zmaganiach ligowych, kończąc rywalizację na pierwszym miejscu. Równie obiecująco rozpoczął się kolejny sezon. Podopieczni trenera Grbicia zdobyli Superpuchar Mistrzów Polski 2020. Dobra postawa ZAKSY ma odzwierciedlenie również w tabeli PlusLigi – jako jedyny niepokonany zespół pozostaje liderem zestawienia.

 

ZAKSA to trzeci zawodowy klub w karierze trenerskiej Grbicia. Wcześniej w latach 2014-2015 Serb prowadził zespół Sir Safety Perugii, następnie Calzedonii Werona (2016-2019). Obecny sezon jest dla niego drugim w PlusLidze. Nie jest to jego ostatnie słowo, bo na ławce trenerskiej Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zobaczymy go również w kolejnych dwóch sezonach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna bomba transferowa w PlusLidze! Toniutti odejdzie z ZAKSY, ale zostanie w Polsce?


- Bardzo się cieszę z porozumienia, jakie wypracowaliśmy z Nikolą. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i jej efektów. Mamy duże zaufanie do naszego trenera. Nowy kontrakt podpisaliśmy na dwa sezony, bo myślimy długoterminowo i tworzymy zespół na lata. Mamy teraz otwartą drogę do budowania składu na kolejny sezon. Pamiętajmy, że tworzenie drużyny to nie jest tylko rola zarządu. Kluczowa bowiem jest wizja trenera, który ten zespół poprowadzi. Dodatkowo myślę, że w dzisiejszych trudnych czasach ta stabilizacja, jaką daje dwuletni kontrakt jest równie ważna dla obu stron – o przedłużeniu współpracy mówi prezes ZAKSA S.A. Sebastian Świderski.

 

 

Jak podkreślił Nikola Grbić argumentów przemawiających za pozostaniem w Kędzierzynie-Koźlu było wiele. - Praca w ZAKSIE to moje najlepsze doświadczenie w dotychczasowej karierze szkoleniowca. Mam na myśli wiele aspektów, od współpracy z prezesem poprzez profesjonalnych zawodników, ich podejście do treningów czy chęć rozwoju, po same warunki pracy – przyznał szkoleniowiec, odnosząc się do przyszłości ZAKSY. – Naszym założeniem jest kontynuacja nie tylko tego, co robiliśmy w ostatnich sezonach ale tego, na co ZAKSA pracowała przez ostatnich 6-7 lat. Budując skład na kolejny sezon będziemy chcieli stworzyć możliwe najmocniejszy zespół, aby niezmiennie być konkurencyjnym. Chcemy bowiem walczyć o każde trofeum, jakie będzie do zdobycia. Uważam, że klub z takimi tradycjami zasługuje na to, wszystko jest w naszych rękach i możemy to zrobić – zakończył Nikola Grbić.

Informacja prasowa, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie