PlusLiga: Siatkarze Asseco Resovii pewnie ograli GKS

Asseco Resovia – GKS 3:0.

Siatkarze Asseco Resovii pokonali GKS Katowice 3:0 w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. Gospodarze wygrali bardzo pewnie, po jednostronnym widowisku. Jedynie drugi set tego starcia przyniósł większe emocje.

Premierowa partia miała bardzo jednostronny przebieg. Rzeszowianie zaczęli dominować już od pierwszych akcji (3:0), a w dalszej części seta jeszcze powiększali przewagę. Mocną bronią gospodarzy była zagrywka. Brylował w tym elemencie Klemen Cebulj, który popisał się aż czterema asami (8:3, 18:11, 23:11 i 24:11). Siatkarze GKS przy słabym przyjęciu nie byli w stanie wiele zdziałać. Popełniali też błędy własne, a przestrzeloną zagrywką podarowali przeciwnikom ostatni punkt (25:13).

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Wynik początkowo oscylował wokół remisu, ale w środkowej części wyraźną przewagę uzyskali katowiczanie (14:18). Gospodarze zdołali jednak błyskawicznie odrobić straty – gdy Cebulj popisał się punktowym blokiem było 19:19. To było zapowiedzią emocji w końcówce. Rozstrzygnęli ją na swoją korzyść rzeszowianie, którzy po ataku Karola Butryna mieli piłkę setową przy stanie 24:22. Po chwili skutecznie odpowiedział Adrian Buchowski, ale zepsuta zagrywka gości ustaliła wynik na 25:23.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko uzyskali punktową zaliczkę. Znów w polu zagrywki błysnął Cebulj (7:3), rzeszowianie skutecznie prezentowali się też w ofensywie i utrzymywali dystans (12:7, 14:10). W końcówce nadawali ton wydarzeniom na boisku, a rywale nie mieli wiele do powiedzenia. Po serii wygranych akcji prowadzili 23:14 i pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji. Katowiczanie mieli jednak zbyt dużą stratę, by nawiązać walkę. Cebulj wywalczył piłkę meczową (24:18), a skuteczny atak Piotra Haina zakończył seta (25:19) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (20), Karol Butryn (17), Rafał Buszek (10) – Asseco Resovia; Kamil Kwasowski (9) – GKS. MVP: Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia – GKS Katowice 3:0 (25:13, 25:23, 25:19)

Resovia: Karol Butryn, Rafał Buszek, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Piotr Hain – Michał Potera (libero) oraz Jeffrey Jendryk, Damian Domagała. Trener: Alberto Giuliani.

GKS: Kamil Kwasowski, Jan Nowakowski, Jan Firlej, Jakub Szymański, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz – Dustin Watten (libero) oraz Dawid Ogórek (libero), Wiktor Musiał, Jakub Nowosielski, Adrian Buchowski, Emanuel Kohut. Trener: Grzegorz Słaby.