Tauron Liga: Siatkarki BKS ograły ŁKS

BKS – ŁKS 3:2.

W meczu 12. kolejki Tauron Ligi siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonały ŁKS Commercecon Łodź 3:2. Dwa pierwsze sety padły łupem przyjezdnych, jednak gospodynie zdołały odwrócić losy spotkania i po raz drugi w tym sezonie wygrały z drużyną "Łódzkich Wiewiór".

W środkowej części pierwszego seta przewagę uzyskały siatkarki ŁKS (11:14), ale gospodynie zdołały odrobić straty (19:18). Problemem przyjezdnych w tej części meczu była skuteczność w ataku, lepiej od bielszczanek prezentowały się natomiast w bloku. Gospodynie pierwsze miały piłkę setową (24:23), jednak Klaudia Alagierska mocnym atakiem ze środka doprowadziła do gry na przewagi. Zaciętą walkę wygrały łodzianki, a decydujące punkty uzyskały Anna Kalandadze i Britt Bongaerts (27:29).

Druga odsłona nie miała podobnej dramaturgii jak poprzednia. Łódzkie siatkarki szybko wypracowały sobie poważną zaliczkę (6:10, 11:16) i w końcówce kontrolowały sytuację. Dwa asy serwisowe Bongaerts (15:23) ostatecznie pogrzebały szanse gospodyń na nawiązanie walki w tej partii. Piłkę setową dla ŁKS wywalczyła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król (16:24), a zepsuta zagrywka bielszczanek ustaliła rezultat na 18:25.

Siatkarki BKS efektownie rozpoczęły trzeciego seta (6:1, 10:3). Długo utrzymywały wyraźną przewagę, którą roztrwoniły właściwie w jednym ustawieniu, gdy łodzianki wygrały pięć kolejnych akcji (19:19). Później przyjezdne miały nawet minimalną przewagę po ataku Zaroślińskiej-Król (20:21). Bielszczanki zdołały jednak się pozbierać i wygrać kluczowe akcje. Atak Aleksandry Kazały przyniósł piłkę setową, a blok Dominiki Witowskiej zamknął tę partię (25:21).

W czwartej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip i długo żadna ze stron nie była w stanie uzyskać znaczącej przewagi. W środkowej części gospodynie odskoczyły na cztery oczka (17:13), ale rywalki błyskawicznie zrewanżowały się punktową serią (17:17). Bielszczanki rozstrzygnęły seta w czterech akcjach od stanu 21:21. Ryzykowny, choć skuteczny atak Weroniki Szlagowskiej, blok Martyny Świrad i dwa błędy łodzianek w ataku przyniosły im decydujące punkty (25:21).

Zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. Łodzianki miały trzy oczka zaliczki przy zmianie stron (5:8), ale po niej trzy kolejne akcje wygrały gospodynie. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, z której zwycięsko wyszły siatkarki BKS. Blok na Nadji Ninković dał gospodyniom piłkę meczową (14:12), a spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Kazała (15:13).

Najwięcej punktów: Gabriela Orvosova (28), Aleksandra Kazała (18), Weronika Szlagowska (13) – BKS; Katarzyna Zaroślińska-Król (24), Anna Kalandadze (17), Klaudia Alagierska (16), Aleksandra Wójcik (11), Britt Bongaerts (10), Nadja Ninković (10) – ŁKS. Obie ekipy sporo punktów w tym spotkaniu wywalczyły blokiem (17–18). MVP: Katarzyna Wawrzyniak.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łodź 3:2 (27:29, 18:25, 25:21, 25:21, 15:13)

BKS: Aleksandra Kazała, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova, Magdalena Janiuk, Natalia Gajewska – Kinga Drabek (libero) oraz Karolina Drużkowska, Dagmara Dąbrowska, Aleksandra Szczygłowska (libero), Dominika Witowska, Katarzyna Wawrzyniak, Weronika Szlagowska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

ŁKS: Aleksandra Wójcik, Nadja Ninković, Britt Bongaerts, Anna Kalandadze, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król – Magdalena Saad (libero) oraz Katarina Lazović, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik, Agata Wawrzyńczyk. Trener: Michał Masek.