Trzykrotny mistrz olimpijski w snowboardzie Shaun White nie ma ręki do interesów

Zimowe
Trzykrotny mistrz olimpijski w snowboardzie Shaun White nie ma ręki do interesów
fot. PAP/EPA
Trzykrotny mistrz olimpijski w snowboardowej konkurencji halfpipe Amerykanin Shaun White.

Trzykrotny mistrz olimpijski w snowboardowej konkurencji halfpipe Amerykanin Shaun White radzi sobie na rynku nieruchomości znacznie gorzej niż w lodowej rynnie. Willę z basenem w Malibu kupioną za blisko 11 mln. dol. udało mu się sprzedać za osiem mln dolarów.

White zakupił posiadłość z widokiem na Pacyfik w 2016 r. za kwotę 10,75 mln dol. Początkowo gwiazda światowego snowboardu wystawiła willę na sprzedaż za 12,75 mln dol., ale okazało się, że nie było chętnych na jej kupno - poinformowały amerykańskie media.

 

W tym roku obniżono znacznie ofertę - do niespełna dziewięciu milionów dolarów, ale i to okazało się niewystarczające w dobie kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19. Ostatecznie nabywcy udało się zbić cenę znacznie poniżej wartości, za jaką White nabył rezydencję.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klaebo najszybszy na 15 km w Ruce

 

White triumfował w igrzyskach w Pjongczangu (2018), Vancouver (2010) i Turynie (2006 - miał wówczas niespełna 20 lat). Olimpijskie zmagania w Soczi (2014) zakończył na miejscu najbardziej nielubianym przez zawodników - czwartym.

 

Jego pierwsze miejsce w Pjongczangu było jednocześnie setnym złotym medalem wywalczonym przez sportowców USA na zimowych igrzyskach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze