Fatalny czas dla Developresu SkyRes. Rzeszowianki zakażone COVID-19

Siatkówka
Fatalny czas dla Developresu SkyRes. Rzeszowianki zakażone COVID-19
fot. Cyfrasport
Większość zespołu Developresu SkyResRzeszów otrzymała pozytywne wyniki na obecność COVID-19.

Kolejne złe wieści dla Developresu SkyRes Rzeszów. Siatkarki Stephane’a Antigi po nieudanym turnieju w rozgrywkach Ligi Mistrzów w Scandicci przeszły badania na obecność COVID-19. U większości zawodniczek wynik testu okazał się pozytywny.

Wicemistrzynie Polski w ubiegłym tygodniu rywalizowały we Włoszech w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Nie był to udany turniej dla rzeszowianek, które przegrały wszystkie trzy spotkania.

 

Po rozegraniu meczu z SSC Palmberg Schwerin okazało się, że w zespole rywalek wykryto pięć przypadków zakażenia koronawirusem. Niemiecki zespół natychmiast został skierowany na kwarantannę. Chwilę później wiceprezes Developresu Marek Pieniążek oficjalnie poinformował, że jego zespół przejdzie badania pod kątem obecności COVID-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Simone Parodi zawodnikiem Asseco Resovii

W poniedziałkowe popołudnie sprawdził się najgorszy scenariusz. Rzeszowianie za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosili, że u większości zawodniczek test wykazał wynik pozytywny.

 

 

Klub natychmiast przekazał ten komunikat do Polskiej Ligi Siatkówki oraz do służb sanitarnych. Jeszcze nie wiadomo, jak długo zespół będzie przebywał na kwarantannie.

 

W przeciwieństwie do rozgrywek międzynarodowych – siatkarki Developresu znakomicie radzą sobie w TAURON Lidze. Do tej pory wygrały wszystkie jedenaście spotkań i z 32 punktami przewodzą w tabeli.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze