ME piłkarek ręcznych: Uścinowicz przed szansą debiutu

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Uścinowicz przed szansą debiutu
Fot. PAP
W poniedziałek przeciwko Niemkom ma szansę zagrać Paulina Uścinowicz. Byłby to dla niej debiut w drużynie narodowej.

Selekcjoner polskich piłkarek ręcznych Arne Senstad dokonał zmiany w składzie na ostatni mecz pierwszej rundy mistrzostw Europy. W poniedziałek przeciwko Niemkom ma szansę zagrać Paulina Uścinowicz. Byłby to dla niej debiut w drużynie narodowej.

21-letnia rozgrywająca jest zawodniczką francuskiego Fleury Loiret HB, a wcześniej występowała m.in. w takich zespołach, jak Vistal Gdynia, Start Elbląg i duński Kobenhavn Handbold.

 

Polskie piłkarki ręczne, aby awansować do drugiej rundy ME w Danii, muszą w ostatniej serii spotkań wygrać w poniedziałek (godz. 18.15) w Kolding z Niemkami różnicą przynajmniej czterech bramek. Dalszą grę z grupy D zapewniły sobie Norweżki i Rumunki.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME piłkarek ręcznych: Ostatnia szansa Polek na awans

 

Być może szansę debiutu w reprezentacji otrzyma Uścinowicz, która w szerokim składzie zastąpiła Joannę Wołoszyk (Kastamonu Belediyesi GSK/Turcja).

 

Dotychczas podopieczne norweskiego trenera Senstada przegrały z Norwegią 22:35 i z Rumunią 24:28. Niemki pokonały Rumunki 22:19, ale nie miały nic do powiedzenia w konfrontacji ze Skandynawkami - 23:42. 

Fot. PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie