MŚ Teqball 2021: Czas powołań. Najlepsi gracze zagrają w reprezentacji Polski

Inne
MŚ Teqball 2021: Czas powołań. Najlepsi gracze zagrają w reprezentacji Polski
fot. Materiały prasowe

Już w najbliższy piątek i sobotę dojdzie do kluczowych rozstrzygnięć w kontekście powołań do reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa świata w 2021 roku. Zawody rozegrane zostaną w Chełmie i będzie to ostatnia runda eliminacji na teqballowy mundial.

Po trzech rozegranych turniejach największe szanse na awans w mikście mają Ewa Król i Patryk Kamiński. W deblu najlepiej radzi sobie Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk, z kolei singiel zdominował wspomniany Duszak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Teqball: Trzecie mistrzostwa Polski i kolejny etap eliminacji mistrzostw świata

 

Drużyna Król – Kamiński od początku eliminacji pokazuje na czym polega zespołowość i jak ważne jest dobre zgranie. W każdym z trzech turniejów kwalifikacyjnych stawali na najwyższym stopniu podium i na swoim koncie zgromadzili już 30 punktów.

 

W deblu także z kompletem zwycięstw prowadzi duet Duszak – Frańczuk. Zawodnicy trenują ze sobą od niedawna, ale to nie przeszkadza im grać efektownie i skutecznie. Doświadczenie Duszaka pozytywnie przekłada się na grę Frańczuka, który robi znaczne postępy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Teqball: Druga runda eliminacji na mistrzostwa świata

 

Duszak to specjalista w grze pojedynczej. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy są medale za drugie i trzecie miejsce mistrzostw świata po które sięgał w 2018 i 2019 roku. W kolekcji 25-latka są także mistrzowskie puchary z dwóch edycji mistrzostw Polski oraz zagraniczne trofea.

 

Chełm to ostatni przystanek w intensywnym sezonie. Na kolejny rok zaplanowano dużo wydarzeń z udziałem nie tylko polskich graczy. Na grę przy pomarańczowych stołach decyduje się coraz więcej osób, a charakterystycznie wygięte blaty przyciągają nowych fanów młodej dyscypliny.

 

ZOBACZ TAKŻE Teqball: Najlepsi powalczą o awans na mistrzostwa świata

 

Ważnym aspektem i zaletą teqballu w dobie pandemii COVID-19 jest duży dystans dzielący zawodników i sędziów. Dzięki temu, możliwe jest prowadzenie rozgrywki z zachowaniem obostrzeń i reżimu sanitarnego.

 

KN, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze