Selekcjoner reprezentacji Anglii: Mecze z Polską zawsze mają wielką historię

Piłka nożna
Selekcjoner reprezentacji Anglii: Mecze z Polską zawsze mają wielką historię
fot.
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Anglii Gareth Southgate

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Anglii Gareth Southgate ocenił po losowaniu grup eliminacji mistrzostw świata 2022, że najtrudniejsze będą mecze z Polską i Węgrami. Do grupy I trafiły także reprezentacje Albanii, Andory i San Marino.

Losowanie odbyło się w poniedziałek w Zurychu. Eliminacje będą rozgrywane od marca do listopada 2021 roku.

 

Zespół "Trzech Lwów" będzie rywalizował z biało-czerwonymi kwalifikacjach MŚ już po raz siódmy. Ma znacznie korzystniejszy bilans dotychczasowych meczów z tym rywalem, licząc wszystkie rozgrywki: 11 zwycięstw, siedem remisów i jedna porażka.

 

"Te spotkania mają wielką historię. Był taki okres, kiedy wydawało się, że ciągle tylko remisujemy. Polska to bardzo dobry zespół" - ocenił Southgate, cytowany przez BBC.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek ocenił losowanie grup el. MŚ 2022

 

Szkoleniowiec spodziewa się, że poprzeczkę wysoko zawieszą również Węgrzy.

 

"Dopiero co awansowali do najwyższej dywizji Ligi Europy, więc mecze szczególnie z tymi dwoma ekipami będą ciężkie. Co do pozostałych - zawsze, kiedy grałem w reprezentacji Anglii lub ją prowadziłem, trudno było mieć spotkania z tymi rywalami pod kontrolą" - zaznaczył Southgate.

 

Na mundial, który rozegrany zostanie w listopadzie i grudniu 2022 roku w Katarze, awansują zwycięzcy każdej z 10 grup, a drużyny z drugich miejsc będą miały jeszcze swoją szansę w barażach.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie