TAURON Liga: Joker bez szans. Pewne zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź w Świeciu

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź wygrały dziesiąty mecz w obecnym sezonie TAURON Ligi.

Grot Budowlani Łódź odniósł wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad Jokerem Świecie w 12. kolejce TAURON Ligi. Beniaminek postawił się przyjezdnym tylko w pierwszym secie. W kolejnych partiach łodzianki były już bezkonkurencyjne. Dzięki wygranej umocniły się na drugiej pozycji w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla beniaminka rozgrywek. Siatkarki ze Świecia praktycznie przez całą partię prowadziły. W końcówce seta wolę walki pokazały jednak podopieczne łodzianki, które odrobiły stratę i ostatecznie wygrały 25:23.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które zdobyły aż siedem punktów z rzędu. To jednak nie załamało zawodniczek Jokera, które mozolnie zaczęły odrabiać straty. Po skutecznym bloku gospodyń, przewaga Grota Budowlanych stopniała do trzech punktów. Przerwa na żądanie Błażeja Krzyształowicza pozytywnie wpłynęła na zawodniczki z Łodzi, które po zagraniu Julii Nowickiej prowadziły już 19:12. Ostatecznie piąty zespół poprzednich rozgrywek wygrał partię z przewagą aż jedenastu punktów.

Kolejną rozpoczął znów z wysokiego C. Dominacja łodzianek nie podlegała żadnej dyskusji. Z kolei zespół Marcina Wojtowicza nie mógł poradzić sobie z dobrze zorganizowaną ekipą przyjezdnych. Po asie serwisowym Nowickiej - Grot Budowlani prowadził już 13:4. Swojej przewagi nie roztrwoniłjuż do końca seta, wygrywając go – podobnie jak poprzednią partię – do 14, a całe spotkanie 3:0.

Dzięki wygranej zespół z Łodzi umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Do lidera TAURON Ligi – Developresu SkyRes traci cztery punkty. Rzeszowianki jednak rozegrały o jedno spotkanie mniej. Na przeciwległym biegunie jest natomiast Joker. Beniaminek z siedmioma punktami zajmuje przedostatnie miejsce. Za nimi znajduje się jedynie Enea PTPS Piła.

Joker Świecie - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 14:25, 14:25)

Joker Świecie: Katarzyna Marcyniuk, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska, Katarzyna Wenerska - Agata Nowak (libero) - Oliwia Urban, Wiktoria Kowalska, Martyna Gorzkiewicz, Adrianna Muszyńska, Katarzyna Urbanowicz

Grot Budowlani Łódź: Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Kornelia Moskwa, Ewelina Tobiasz - Maria Stenzel (libero) - Justyna Kędziora, Julia Nowicka, Oliwia Michalak