Zbigniew Boniek zadowolony z losowania grup el. MŚ 2022. "W grupie jest zdecydowany faworyt"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek zadowolony z losowania grup el. MŚ 2022. "W grupie jest zdecydowany faworyt"
fot. PAP
Prezes PZPN Zbigniew Boniek jest zadowolony z losowania grup el. MŚ 2022.

Prezes PZPN bigniew Boniek jest zadowolony po losowaniu eliminacji mistrzostw świata 2022. "Grupa jest fajna i jest w niej zdecydowany faworyt - Anglia. Inne drużyny są w naszym zasięgu" - ocenił. Bało-czerwoni zmierzą się też z Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

"Losowanie to część artystyczna eliminacji do wielkich turniejów mistrzowskich. Prawdziwa walka zaczyna się zaś na boisku. Trafiliśmy do fajniej i ciekawej grupy, w której spokojnie możemy powalczyć zarówno o drugie, jak i nawet pierwsze miejsce. Anglia jest zdecydowanym faworytem, ale czasem te najlepszy drużyny również zawodzą" - powiedział cytowany na oficjalnej stronie związku prezes PZPN.

 

Drużyny narodowe 55 krajów wchodzących w skład Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zostały podzielone na 10 grup. W pięciu z nich (od A do E) zagra po pięć zespołów, w pozostałych (od F do J) - po sześć. Przepustkę na mundial wywalczy 13 z nich, ale bezpośrednio tylko zwycięzcy grup.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polacy poznali rywali w el. MŚ 2022! Przed nami wielki mecz

 

Polska była losowana z drugiego koszyka i trafiła do grupy I. Kwalifikacje do mundialu w Katarze potrwają od marca do listopada 2021 roku.

 

"Dawno nie graliśmy z Anglią i na pewno fajnie będzie się znowu zmierzyć, mimo że historia naszych spotkań nie jest dla nas zbyt korzystna. Do tej pory wygraliśmy z Anglią tylko raz, ale selekcjoner Jerzy Brzęczek stworzył ciekawy zespół, który jest w stanie powalczyć z najlepszymi. Jestem zadowolony z losowania. Teraz czekamy na terminarz" – dodał Boniek.

 

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze