El. MŚ 2022: Katar zagra towarzysko w jednej z europejskich grup

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Katar zagra towarzysko w jednej z europejskich grup
fot. PAP/EPA
Katar zostanie dołączony do jednej z grup w strefie europejskiej.

Katar jako gospodarz mistrzostw świata 2022 nie musi brać udziału w eliminacjach, ale zostanie dołączony do jednej z grup w strefie europejskiej, a mecze będą traktowane jako towarzyskie - poinformował angielski dziennik "The Independent".

To wynik negocjacji między UEFA a azjatyckim związkiem AFC. Na razie jednak UEFA nie potwierdza tych doniesień, a w opublikowanym kalendarzu spotkań kwalifikacyjnych Katar nie został uwzględniony.

 

Jak podaje angielska gazeta, miałby on zostać dopisany do grupy A, gdzie grają mistrz Europy Portugalia, Serbia, Irlandia, Luksemburg i Azerbejdżan.

 

Po poniedziałkowym losowaniu w Zurychu wiadomo, że reprezentacja Polski zagra w grupie I - z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Brzęczek po losowaniu grup el. MŚ 2022: Grupa jest umiarkowana

 

Drużyny narodowe 55 krajów zrzeszonych w UEFA zostały podzielone na 10 grup. Przepustkę na mundial wywalczy 13 z nich.

 

Eliminacje w strefie europejskiej rozpoczną się 24-25 marca i potrwają do 16 listopada 2021 roku, natomiast baraże odbędą się 24-25 marca i 28-29 marca 2022 roku.

 

Na mistrzostwa świata zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, zaś reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/21 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

 

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ ze strefy europejskiej.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie