Fortuna 1 Liga: Dwa mecze przełożone na inny termin

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Dwa mecze przełożone na inny termin
fot. Cyfrasport
Spotkania Odra Opole - Widzew Łódź, a także ŁKS Łódź - GKS Tychy zostały przełożone na inny termin.

W związku z przekazaną przez kluby informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, mecze 17. kolejki Fortuna 1 Ligi między drużynami Odra Opole – Widzew Łódź, a także ŁKS Łódź - GKS Tychy zostały przełożone na inny termin - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Nowa data nie jest jeszcze znana.

Mecz 17. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole i Widzewem Łódź zgodnie z harmonogramem miał być rozegrany w niedzielę 13 grudnia. Z uwagi na liczne przypadki zakażenia koronawirusem zdiagnozowane w ostatnim czasie w pierwszej drużynie Widzewa Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił przychylić się jednak do wniosku łodzian o przełożenie tego spotkania. W związku z tym spotkanie to odbędzie się w późniejszym terminie, a o jego wyznaczeniu PZPN poinformuje kluby w osobnej korespondencji.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza lepsza od ŁKS-u w meczu na szczycie

 

Mecz pomiędzy Odrą Opole a GKS Tychy zaplanowany był na piątek. O przełożeniu spotkania poinformował we wtorek klub z Łodzi, który wcześniej wystąpił o rozegranie meczu w innym terminie.

 

"Organizator rozgrywek Fortuna 1 Ligi postanowił, że w związku z przekazaną przez ŁKS Łódź informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, zaplanowany pierwotnie na piątek mecz 17. kolejki Fortuna 1. Ligi między drużynami ŁKS Łódź – GKS Tychy, został przełożony na termin późniejszy" – przekazał gospodarz.

 

Nie podano, ile kolejnych przypadków zakażeń wykryto podczas testów. Jednak już w ostatnim ligowym spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza łodzianie wystąpili w bardzo osłabionym składzie, bez sześciu chorych na Covid-19 zawodników. Dodatkowo w piątek nie mogłoby wystąpić trzech piłkarzy ukaranych kartkami w Niecieczy, w związku z czym szkoleniowiec ŁKS miałby duży problem z zebraniem wymaganej liczby 13 graczy.

agb, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze