MLS: Niesamowita pogoń Seattle Sounders! Szwed dał ekipie ze Seattle awans do finału

Gustav Svensson został bohaterem Seattle Sounders. Na zdjęciu w barwach drużyny narodowej reprezentacji Szwecji.

Piłkarze Seattle Sounders będą rywalami Columbus Crew w rywalizacji o mistrzostwo ligi MLS. W finale Konferencji Zachodniej Sounders wygrali z Minnesota United 3:2, a zwycięskiego gola zdobył Gustav Svensson (90+3).

Szwed wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od 67. minuty zespół United prowadził 2:0 (autorami bramek Emanuel Reynoso i Bakaye Dibassy), zaś w ostatnim kwadransie rozpoczął się "pościg" Sounders. Kolejno do siatki trafiali Will Bruin (75), Raul Ruidiaz (89) i Svensson.

Bruin i Svensson pojawili się na boisku dopiero w drugiej połowie. Wcześniej w finale na Wschodzie drużyna New England Revolution, z Adamem Buksą w składzie, przegrała na wyjeździe z Columbus Crew 0:1.

Finał rozgrywek Major League Soccer odbędzie się 12 grudnia.