Alphonso Davies i Laurent Duvernay-Tardif sportowcami roku w Kanadzie

Inne
Alphonso Davies i Laurent Duvernay-Tardif sportowcami roku w Kanadzie
fot. PAP/EPA
Alphonso Davies jest pierwszym Kanadyjczykiem, który wygrał Ligę Mistrzów

Piłkarz Bayernu Monachium Alphonso Davies, klubowy kolega Roberta Lewandowskiego, oraz występujący w lidze futbolu amerykańskiego NFL Laurent Duvernay-Tardif zajęli ex aequo pierwsze miejsce w plebiscycie na sportowca roku 2020 w Kanadzie. W głosowaniu 37 dziennikarzy sportowych z całego kraju obaj znaleźli się po 18 razy na pierwszych miejscach. Nagroda zostanie przyznana dwóm sportowcom w tej samej edycji po raz pierwszy od 1983 roku, kiedy otrzymali ją Wayne Gretzky i Rick Hansen.

Zaledwie 20-letni Davies jest już dwukrotnym mistrzem Niemiec, z Bawarczykami zdobył także dwukrotnie krajowy Puchar i jeden Superpuchar. W minionym sezonie triumfował również - jak pierwszy Kanadyjczyk w historii - w Lidze Mistrzów oraz Superpucharze UEFA.

 

Z kolei o dziewięć lat starszy Duvernay-Tardif został doceniony za dokonania pozasportowe. Futbolista Kansas City Chiefs na początku roku cieszył się z kolegami z triumfu w Super Bowl, ale później zrezygnował z udziału w trwającym sezonie, aby poświęcić się walce z pandemią.

 

- Ten rok jest szalony i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podzielić się trofeum Lou Marsha z innym zasługującym na to zwycięzcą. To nie był łatwy rok dla Kanadyjczyków. Mamy nadzieję, że naszymi osiągnięciami udało nam się dać wam trochę radości - napisał na Twitterze Davies.

 

 

Z kolei Duvernay-Tardif stwierdził: - Jestem zaszczycony, że zdobyłem nagrodę Lou Marsha wraz z jednym z najlepszych sportowców w historii Kanady.

 

W ubiegłym roku plebiscyt wygrała tenisistka Bianca Andreescu, który triumfowała w wielkoszlemowym turnieju US Open.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze