Euroliga koszykarzy: Mateusz Ponitka znów w roli głównej. Kolejna wygrana Zenita

Obecny sezon Euroligi jest bardzo udany dla Zenita i wyrastającego na lidera zespołu Mateusza Ponitki

Mateusz Ponitka był czołowym koszykarzem Zenita Sankt Petersburg w wyjazdowym meczu Euroligi, wygranym z zespołem Valencia Basket 85:72. Reprezentant Polski zdobył 10 punktów, miał cztery asysty, zbiórkę i przechwyt oraz trzy straty. Było to zaległe - z powodu październikowych zakażeń koronawirusem w Zenicie - spotkanie 4. kolejki.

27-letni Polak trafił obydwa rzuty za dwa punkty oraz dwa z trzech zza linii 6,75 m, przebywając na parkiecie blisko 21 minut. Najwięcej punktów dla klubu z Rosji uzyskał Amerykanin Austin Hollins - 20.

Urodzony w Ostrowie Wlkp. Ponitka jest w wysokiej formie. Przed przerwą na mecze kadry w eliminacjach ME Polak poprowadził swoją ekipę do wygranej w Vitorii z mistrzem Hiszpanii TD Systems Baskonia (77:70). W reprezentacji był liderem w spotkaniu z Izraelem, które rozegrano właśnie w "bańce" w Walencji.

Zenit wygrał po raz siódmy (ma bilans 7-3) i awansował na czwarte miejsce w tabeli - najwyższe w historii swoich występów w tych prestiżowych rozgrywkach. Ekipa z Sankt Petersburga ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania: z Armani Mediolan i Panathinaikosem Ateny - obydwa odbędą się jednak dopiero w lutym.

W czwartek w kolejnym meczu Euroligi Zenit zagra w Madrycie z Realem. Hiszpański zespół jest na piątej pozycji z bilansem siedmiu zwycięstw i pięciu porażek.