Liga Mistrzów: Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir. Transmisja w Polsacie Sport Premium 3

Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir dokończą w środę spotkanie 6. kolejki Ligi Mistrzów. Obie drużyny zeszły we wtorek z boiska w 14. minucie na znak protestu wobec rasistowskiego incydentu, jakiego miał dopuścić się sędzia techniczny spotkania. Mecz będzie kontynuowany od momentu przerwania. Transmisja spotkania Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir o godz. 18:55 w Polsacie Sport Premium 3.

Przed nami kontynuacja meczu, które rozpaliło emocje całego piłkarskiego świata. Niestety powodem tak wielkiego zainteresowania spotkaniem Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir nie był poziom sportowy widowiska, a rasistowski incydent, którego miał dopuścić się sędzia techniczny spotkania Sebastian Coltescu oraz zejście piłkarzy z murawy na znak protestu.

Do sytuacji doszło na początku pierwszej połowy. W 14. minucie czerwoną kartką został ukarany jeden z asystentów trenera Basaksehiru - Pierre Achille Webo. Według medialnych doniesień i nagrań z kamer, Webo miał głośno protestować po tym, jak Coltescu użył wobec niego rasistowskiego określenia "negru". Obie drużyny podjęły wówczas decyzję, że nie chcą kontynuować meczu i solidarnie opuściły boisko. Jak wskazywały komunikaty oraz ujęcia pokazywane przez realizatora Paris Saint-Germain było gotowe do powrotu na boisko oraz oczekiwało swoich rywali w tunelu, ale czekało na decyzję tureckiego zespołu, który postanowił nie wychodzić z szatni. Jak powiedział prezes Basaksehiru Goeksel Guemuesdag w tureckiej telewizji TRT Sport warunkiem powrotu na boisko jego drużyny było wykluczenie Sebastiana Coltescu z zespołu sędziowskiego.

Spotkanie jednak się odbędzie i to już następnego dnia. Obie drużyny wyraziły zgodę, aby rozegrać mecz w środę od momentu, w którym zostało ono przerwane. Potwierdził to przedstawiciel tureckiego klubu w wypowiedzi dla agencji AFP. Wiadomo już, że czerwona kartka dla Webo została cofnięta.

Zmianie uległ nie tylko termin, ale także obsada sędziowska spotkania PSG z Istanbul Basaksehir, w skład której wejdą Polacy. Marcin Boniek będzie jednym z asystentów, a Bartosz Frankowski arbitrem technicznym.

Transmisja meczu Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir w środę o godz. 18:55 w Polsacie Sport Premium 3.