Neymar i Kylian Mbappe zabrali głos po skandalu w meczu PSG - Basaksehir

Mbappe i Neymar zamieścili także wpisy na Twitterze wyrażając wyraźny sprzeciw wobec rasizmu.

Wtorkowy mecz Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir został przerwany po tym jak drużyna gości zeszła do szatni na znak protestu oskarżając sędziego technicznego o rasizm wobec Pierre’a Webo. Z boiska zeszli także piłkarze PSG, a na Twitterze do sprawy odniosły się największe gwiazdy paryżan - Neymar i Kylian Mbappe.

Nie milkną echa skandalu podczas wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir. Piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych obu drużyn zdecydowali się opuścić boisko w 14. minucie spotkania. Nieco wcześniej czerwoną kartką został ukarany drugi trener Istanbul Basaksehir Pierre Achille Webo, który protestował po tym, jak rasistowską uwagę pod jego adresem miał wypowiedzieć arbiter techniczny spotkania Sebastian Coltescu. Przed zejściem z boiska obie drużyny prowadziły jeszcze długie dyskusje z sędzią głównym Ovidiu Hateganem z Rumunii, ale nie doprowadziło to do zakończenia konfliktu.

Jak już wspomniano na zejście do szatni solidarnie zdecydowali się także piłkarze Paris Saint-Germain, w którym grają takie gwiazdy jak Neymar i Kylian Mbappe. Obaj zawodnicy zamieścili także wpisy na Twitterze wyrażając wyraźny sprzeciw wobec rasizmu.

Neymar zamieścił w swoim wpisie hasło „Black Lives Matter” odnosząc się tym samym do ruchu, który sprzeciwia się rasizmowi oraz przemocy wobec osób czarnoskórych.

Kylian Mbappe także zdecydował się na sprzeciw używając popularnego i znanego ze stadionów hasła „Nie dla rasizmu”. Francuz skierował także wyrazy poparcia dla trenera Basaksehiru Pierre’a Webo pisząc „Jesteśmy z Tobą”.

UEFA zapowiedziała już wszczęcie postępowania w sprawie, a obie drużyny powrócą na boisko w środę o godz. 18:55 kontynuując mecz od momentu zejścia z murawy. Zmianie ulegnie także skład sędziowski spotkania, a arbitrami będą m.in. polscy sędziowie.