Artur Popko: Developres SkyRes dotknęło nieszczęście. Terminów jednak nie ma

Siatkówka
Artur Popko: Developres SkyRes dotknęło nieszczęście. Terminów jednak nie ma
fot. Polsat Sport
Developres SkyRes Rzeszów nie weźmie udziału w Superpucharze Polski kobiet w siatkówce

Developres SkyRes nie będzie dobrze wspominał końcówki roku. Po trzech porażkach w turnieju Ligi Mistrzyń, w zespole Stephane’a Antigi wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Z tego powodu drużyna trafiła na kwarantannę i nie zagra w zbliżającym się 16 grudnia Superpucharze Polski kobiet - Zespół z Rzeszowa dotknęło nieszczęście. To praktycznie ostatnia ekipa, która zakaziła się koronawirusem – przyznał prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

Marcin Lepa: Liga Mistrzów to przede wszystkim okno wystawowe dla najlepszych męskich zespołów PlusLIgi. W turnieju doszło już do derbów Polski, które były ozdobą rozgrywek. Jak bardzo prawdopodobne jest to, że w tym dziwnym sezonie będzie można rozegrać wszystkie spotkania? Czy jesteście przygotowani na ewentualne perturbacje związane z pandemią koronawirusa?

 

Artur Popko: Na ten moment mamy wszystko zaplanowane. Do 27 lutego 2021 roku powinny rozegrać się wszystkie mecze. Problemem natomiast jest to, że po raz pierwszy Liga Mistrzów przybrała formę turniejową. Spotkania rozgrywane są w systemie: wtorek, środa, czwartek. To wiąże się z ogromnym wysiłkiem klubów – szczególnie tych, w których zdiagnozowano przypadki COVID-19. Zawodnicy nie tak szybko powracają do gry – jakby się to wydawało. Jesteśmy jednak przygotowani. Część eliminacji do mistrzostw Europy zostało przeniesionych ze stycznia na maj przyszłego roku. Dzięki takiemu zabiegowi zwolniło się kilka terminów. Musimy tylko się modlić i czekać, żeby nic się nie stało. Na ten moment koronawiusa przeszło około 140 siatkarzy. To daje trzy czwarte wszystkich zawodników występujących w rozgrywkach. Taka sytuacja umożliwia również to, że gracze nie są objęci kwarantanną i mogą grać.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fatalny czas dla Developresu SkyRes. Rzeszowianki zakażone COVID-19

Ten sezon rozpoczął się od Superpucharu Polski w Arłamowie. Niedługo, bo już 16 grudnia odbędzie się także Superpuchar pań. Wreszcie doczekamy się też tego. Przy tej okazji pojawiły się jednak kontrowersje dotyczące braku siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów. Klub czuje się pokrzywdzony, ponieważ ten turniej zostanie rozegrany w terminie, który uniemożliwi im występ.

 

Turniej w Arłamowie był wyjątkowy, ponieważ odbył się z okazji 20-lecia PlusLigi. Wszystko to się wiązało z tym, że nie można było wyłonić zwycięzców pucharu. Z kolei zespół z Rzeszowa dotknęło nieszczęście. To praktycznie ostatnia ekipa, która zakaziła się koronawirusem. Wszystkie zawodniczki zachorowały. Za chwilę skończy się rok kalendarzowy. Praktycznie nie będzie możliwości gry, stąd też zmieniliśmy formułę na bardziej okolicznościową, jaką jest Superpuchar Polski kobiet. W nim zagrają drużyny, które najczęściej brały udział w finale rozgrywek. Jest to przykra sprawa, że zawodniczki Developres Sky Res zachorowały i zostały objęte kwarantanną, w czasie kiedy odbędzie się ten turniej.

 

Cała rozmowa z Arturem Popko w załączonym materiale wideo.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie