Liga Europy: Awans Napoli po pięknym golu Piotra Zielińskiego (WIDEO)

Piękny gol Piotra Zielińskiego zapewnił triumf Napoli.

SSC Napoli zremisowało 1:1 z Realem Sociedad w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Wynik w 35. minucie otworzył Piotr Zieliński, a do wyrównania w doliczonym czasie gry doprowadził Willian Jose. Dzięki remisowi obie drużyny wywalczyły awans z grupy.

W mecz od początku rozgrywany w solidnym deszczu zdecydowanie lepiej weszli goście z Hiszpanii. Choć Real przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem Davida Silvy czy Mikela Oyarzabala, zdominował Napoli i powinien był wyjść na prowadzenie po jednej z dobrych sytuacji. Najlepszą w 19. minucie miał Portu, jednak nie trafił na pustą bramkę.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym przypadku. Co nie wyszło gościom, udało się gospodarzom. Zieliński w 35. minucie przejął piłkę odbitą przez defensorów Realu po rzucie rożnym, przyjął piłkę i pięknym strzałem pokonał bramkarza drużyny z La Liga. Była to pierwsza bramka zdobyta przez piłkarzy Napoli na Stadio Diego Armando Maradona. Przypomnijmy - kilka tygodni temu legendarny Argentyńczyk zmarł i miasto Neapol nazwało stadion jego imieniem.

Druga część gry rozpoczęła się tak, jak pierwsza, czyli od zdecydowanej przewagi gości. W 54. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mikel Merino, jednak uderzył obok bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Chwilę wcześniej nieczysto w polu karnym Napoli w piłkę trafił Willian Jose.

W 59. minucie z groźnym kontratakiem wyszedł Hirving Lozano, jednak nie zdołał skutecznie wykończyć efektownej szarży. Na kwadrans przed końcem z murawy zszedł Zieliński, którego zmienił Eljif Elmas.

Goście dopięli swego w doliczonym czasie gry. Przytomnie w polu karnym Napoli zachował się Willian Jose, który z najbliższej odległości pokonał Ospinę. Z racji tego, że w drugim meczu tej grupy Rijeka niespodziewanie pokonała u siebie 2:1 AZ Alkmaar, zarówno Włosi, jak i Hiszpanie wywalczyli awans z grupy.

SSC Napoli - Real Sociedad 1:1 (1:0)
Bramki: Zieliński 35 - Willian Jose 90

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.