Rocky Boxing Night: Igor Jakubowski - Michal Plesnik. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
Rocky Boxing Night: Igor Jakubowski - Michal Plesnik. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Polsat Sport

Już w piątek odbędzie się gala Rocky Boxing Night im. Jana Biangi w Wielkim Klinczu. W walce wieczoru Igor Jakubowski zmierzy się z Michalem Plesnikiem (7-4, 6 KO). Początkowo głównym wydarzeniem miało być starcie Nikodema Jeżewskiego z Yourim Kalengą, jednak Polak dostał szansę walki w Londynie. Transmisja gali Rocky Boxing Night w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Fight.

Grudzień obfituje w emocjonujące gale bokserskie. Po Polsat Boxing Night 9 przyszedł czas na Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu. Już w piątek 11 grudnia uznani pięściarze tacy jak m.in. Igor Jakubowski czy Michal Plesnik zmierzą się w ringu. Ich pojedynek będzie walką wieczoru piątkowej gali.

 

Dla Igora Jakubowskiego będzie to trzecia zawodowa walka w karierze. Na razie na jego koncie są zwycięstwa z Oleksijem Zhukiem oraz Pawłem Nowaczyńskim. Tym razem rywalem "Cygana" będzie sześciokrotny mistrz Słowacji w boksie olimpijskim - Michal Plesnik, który walczył w karierze m.in. z Clemente Russo. Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rutkowski: Na pewno zobaczycie mnie jeszcze w boksie

 

Pierwotnie walką wieczoru miało być starcie Nikodema Jeżewskiego z Yourim Kalengą. Polak poleciał jednak do Londynu na walkę z Lawrencem Okolie. Nie wiadomo jeszcze, czy stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski.

 

Był pomysł konfrontacji Igora Jakubowskiego z Youri Kalengą, ale oferty nie przyjął promotor reprezentanta Francji. Kalenga przyjedzie jednak na galę na zaproszenie jej organizatora Krystiana Każyszki i być może dojdzie nawet do pokazowego "face to face" z Igorem Jakubowskim.

 

- Promotor Youri Kalengi nie zdecydował się na przyjęcie oferty walki dla swojego zawodnika z Igorem Jakubowskim, tłumacząc, że nie chcą podejmować ryzyka, bowiem Igor na razie jest nisko w rankingu boxrec, a istnieje ryzyko niepowodzenia z mocnym Polakiem. W tej sytuacji na przyszłość odkładamy rozmowy ws. walk Kalengi z Jeżewskim czy Jakubowskim. Na razie koncentrujemy się na najbliższych wyzwaniach, czyli walce Nikodema z Okolie o Mistrzostwo Świata oraz pojedynku Igora z Plesnikiem w walce wieczoru w Wielkim Klinczu. Youri Kalengę zaprosiłem na galę i w piątek pojawi się w Wielkim Klinczu. Na własne oczy przekona się, w jakiej formie jest Igor Jakubowski, a następnego dnia – jak przyznał – będzie śledził wydarzenia z Londynu – powiedział Krystian Każyszka, organizator gali.


Karta walk gali w Wielkim Klinczu:

 

Igor Jakubowski - Michal Plesnik

Evander Rivera - Islam Mayrasultanov

Dominik Harwankowski - Artur Gierczak

Ihosvany Garcia - Michał Łoniewski

Pablo Sanchez - Babayan Nersik

Marcin Piejek - Adrian Szczypior

Radomir Obruśniak - Tomasz Piotrowski

Sławomir Bryla - Damian Smagieł

 

Transmisja gali „Rocky Boxing Night im. Jana Biangi” w Wielkim Klinczu w Polsacie Sport Extra od godz. 20:00 i od godz. 19:00 w Polsacie Sport Fight.

pez, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie