Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)
fot. Cyfrasport
Mariusz Wlazły został po raz drugi nominowany w zabawie Magazynu #7strefa.

Mimo że miniony tydzień stał pod znakiem siatkarskiej Ligi Mistrzów, w Magazynie #7strefa nie mogło zabraknąć zabawy, w której wybieramy wspólnie najlepszą akcję z parkietów PlusLigi. Tym razem komentatorzy i eksperci Polsatu Sport wyłonili cztery wyróżniające się akcje z krajowych rozgrywek. Która rzeczywiście była najlepsza? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie!

1 - Pierwsza akcja pochodzi z absolutnego hitu PlusLigi. Mierzyły się w nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Było to zacięte, pięciosetowe widowisko, obfitujące w wyśmienite akcje. Jedna z nich miała miejsce w drugim secie przy stanie 15:18. Po zagrywce Jakuba Kochanowskiego bełchatowianie nie skończyli swojej akcji. Siatkarze ZAKSY nie zdołali wyprowadzić ataku z kontry, ale dostarczyli piłkę na drugą stronę w kierunku Grzegorza Łomacza. Ten odegrał do Karola Kłosa, ale środkowy nie zdecydował się na atak i przez plecy z wyskoku odegrał do Milana Katicia. Ten mógł spokojnie wykończyć akcję na czystej siatce. Blokujący gospodarzy byli kompletnie zdezorientowani.

 

2 - Ciekawych akcji nie brakowało również w starciu Stali Nysa z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. W premierowej odsłonie przy stanie 11:8 dwukrotnie przytrzymany blokiem został Kamil Długosz. Ten sam siatkarz za trzecim razem musiał przebić dołem na drugą stronę, ale nie spodziewał się, że wykorzysta to Angel Trinidad. Rozgrywający wykorzystał to, że było to dość wysokie przebicie i zdecydował się na atak z pierwszej piłki. Spokojnie trafił w okolice ósmego metra i dopisał punkt do konta swojego zespołu.

 

3 - W Zawierciu Jurajscy Rycerze podejmowali Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni Igora Kolakovicia mieli za sobą cztery porażki, więc wyjątkowo mocno zależało im na zwycięstwie. Na boisku nie było jednak widać ani grama stresu. Szczególnie wyraźnie pokazali to Maximiliano Cavanna i Flavio, którzy popisali się zagraniem w brazylijskim stylu. Rozgrywający z niewygodnej piłki zdołał jeszcze rozegrać krótką za plecy, a Flavio obrócił się w powietrzu, minął blok i zameldował się w okolicach czwartego metra boiska olsztynian.

 

4 - Po raz kolejny w naszej zabawie znajduje się miejsce dla Mariusza Wlazłego. MVP mistrzostw świata z 2014 roku udowodnił, że jest nie tylko wyśmienitym siatkarzem, ale także nieprzeciętnym piłkarzem. Trefl przegrywał 1:2 w setach, a w czwartej odsłonie 5:4. Zagrywał Ronald Jimenez i wydawało się, że będzie to punktowa zagrywka, ale Wlazły przyjął piłkę nogą, a potem efektownie skończył akcję atakiem z prawego skrzydła. Minął blok i swobodnie trafił w boisko.

 

Wszystkie nasze propozycje w załączonym materiale wideo.

 

 

Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie na najlepszą akcję tygodnia. Trwa ono do czwartku, do godziny 12:00.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie