Bundesliga: Niespodzianka w Berlinie! Gol Roberta Lewandowskiego nie pomógł Bayernowi

Bayern Monachium nieoczekiwanie zremisował z Unionem Berlin 1:1.

Bayern Monachium nieoczekiwanie zremisował na wyjeździe z Unionem Berlin 1:1 w 11. kolejce Bundesligi. Trzynastą bramkę dla Bawarczyków w tych rozgrywkach zdobył Robert Lewandowski., dla którego był to jubileuszowy, 200. występ dla Bawarczyków w lidze niemieckiej. Wcześniej trafienie dla gospodarzy zanotował Grisch Promel. Mistrzowie Niemiec z 23 punktami w tabeli zajmują drugą pozycję, za RB Lipsk. „Die Eisernen” są szóści.

Znakomicie mecz przeciwko mistrzom Niemiec rozpoczął Union Berlin. Gospodarze mogli prowadzić już w pierwszej minucie, ale doskonałą interwencją po strzale Taiwo Awoniy’ego popisał się Manuel Neuer.

Berlińczycy dopięli jednak swego chwilę później. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Christopher Trimmel, a Grischa Promel wygrał pojedynek główkowy z Robertem Lewandowskim i umieścił piłkę w siatce.

Po dwudziestu minutach Bawarczycy powinni przegrywać już różnicą dwóch bramek. Alphonso Davis stracił piłkę pod polem karnym ekipy Ursa Fishera, która wyprowadziła błyskawiczny kontratak. Awoniy drugi raz stanął oko w oko z Neuerem i znów musiał obejść się smakiem. Jego uderzenie minimalnie minęło bramkę gości, którzy do tego czasu nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowany Union.

Ta sytuacja otrzeźwiła zespół Dietera Hansa Flicka, który mógł doprowadzić do wyrównania. Lewandowski wyszedł sam na sam z Andreasem Luthe, ale przewrócił się tuż przed oddaniem strzału. Sędzia nie dopatrzył się jednak żadnego faulu i na tablicy świetlnej nadal widniał wynik 1:0 dla „Die Eisernen”.

Po zmianie stron Bawarczycy byli aktywniejszym zespołem. Coraz częściej zapuszczali się pod bramkę gospodarzy. Sygnał do ataku dał Thomas Mueller, który strzałem z dystansu chciał zaskoczyć Luthe. Monachijczycy poczuli krew. Kingsley Coman przeprowadził szarżę na lewej flance i dośrodkował wprost na nogę Lewandowskiego, który doprowadził do remisu. Polak tym samym sprawił sobie prezent strzelając 175. gola w dwusetnym występie dla Bayernu w Bundeslidze. 32-latek ponadto prowadzi w klasyfikacji strzelców rozgrywek z 13. trafieniami na koncie.

Monachijczycy do końca próbowali zdobyć drugą bramkę w meczu, która dałaby im zwycięstwo. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitym refleksem popisał się golkiper Unionu, który obronił strzał Leroya Sane.

Union Berlin – Bayern Monachium 1:1 (1:0)

Bramki: Grisch Promel 4 – Lewandowski 68.

Union Berlin: Luthe – Trimmel, Friedrich, Knoche, Lenz – Promel, Griesbeck (71 Ryerson)– Becker, Ingvartsen (36. Teuchert), Bulter (71 Endo) – Awoniyi (90+1 Gentner)

Bayern Monachium: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Musiala (63 Sane), Goretzka (76 Tolisso) – Gnabry (88 Choupo-Moting), Mueller, Coman – Lewandowski

Żółte kartki: Knoche, Promel, Becker - Davies, Gnabry