Bundesliga: Sensacja w Dortmundzie. Borussia zdeklasowana przez beniaminka!

Borussia sensacyjnie przegrała w Dortmundzie z VfB Stuttgart 1:5.

Wielka sensacja na Sigal Iduna Park! Borussia Dortmund bez Erlinga Haalanda i Łukasza Piszczka w składzie przegrała z beniaminkiem VfB Stuttgart 1:5. Z kolei Hertha Berlin Krzysztofa Piątka zremisowała na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1.

Do ogromnej sensacji doszło w Dortmundzie, gdzie Borussia przegrała z beniaminkiem VfB Stuttgart 1:5. Gospodarze musieli radzić sobie bez najlepszego strzelca Erlingha Haalanda, który pauzował z powodu urazu. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął również Łukasz Piszczek.

Na pierwszą bramkę na Signal Iduna Park trzeba było poczekać do 26 minuty. Wówczas rzut karny wykorzystał Silas Wamangituka. Chwilę przed przerwą wyrównał Giovanni Reyna, którego doskonale obsłużył Marco Reus.

To, co stało się na początku drugiej połowy – wstrząsnęło zespołem BVB. W zaledwie jedenaście minut trzykrotnie piłkę z siatki musiał wyjmować Roman Burki. Najpierw drugie trafienie dla „Szwabów” zaliczył napastnik z Demokratycznej Republiki Kongo – Wamangituka. Chwilę później na listę strzelców wpisali się również Philipp Forster i Tanguy Coulibaly. Borussia próbowała zmniejszyć jeszcze rozmiary porażki. Do bramki trafił po raz kolejny Reyna, jednak po wideoweryfkacji VAR sędzia nie uznał gola. W doliczonym czasie gry zespół Luciene’a Favra dobił Nicolas Ivan Gonzalez.

Z kolei do podziału punktów doszło w Moenchengladbach. W pierwszej połowie niewiele działo się na Borussia-Park. Składnych akcji po obu stronach było jak na lekarstwo. Łatwego życia nie miał również Krzysztof Piątek, który pierwszy strzał oddał dopiero po pół godzinie gry.

Pierwsza bramka w meczu padła tuż po zmianie stron. Znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Matteo Guendouzi. Gospodarze odpowiedzieli w 70. minucie. Drugie trafienie w sezonie zaliczył Breel Embolo. Piątek po znakomitym meczu z Unionem Berlin, w którym strzelił dwa gole – tym razem nie zachwycił. Został zmieniony pięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Borussia Dortmund- VfB Stuttgart 1:5 (1:1)

Bramki: Giovanni Reyna 39 - Silas Wamangituka 26 (k.), 53, Philipp Forster 60, Tanguy Coulibaly 63, Nicolas Ivan Gonzalez 90+1

SC Freiburg – Arminia Bielefeld 2:0 (0:0)
Bramki: Vincenzo Grifo 79 (k.), Woo-Yeong Jeong 90+1

FSV Mainz – 1. FC Koeln 0:1
Bramka: Elvis Rexhbecaj 55

Borussia Moenchengladbach – Hertha Berlin 1:1 (0:0)
Bramki: Breel Embolo 70 - Matteo Guendouzi 47

RB Lipsk – Werder Brema 2:0 (2:0)

Bramki: Marcel Sabitzer 26 (k.), Dani Olmo 41