Diego Schwartzman poprowadzi nową drużynę e-sportową

E-sport
Diego Schwartzman poprowadzi nową drużynę e-sportową
fot. PAP/EPA
Diego Schwartzman, dziewiąty tenisista rankingu ATP, zaprezentował nową drużynę e-sportową, której będzie przewodził.

Argentyńczyk Diego Schwartzman, dziewiąty tenisista rankingu ATP, zaprezentował nową drużynę e-sportową, której będzie przewodził. W 2021 roku Stone Movistar ma rywalizować w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Free Fire, Valorant, Fortnite i FIFA 21. Oficjalna prezentacja Stone Movistar odbyła się podczas transmisji na żywo na platformie Twitch.

Nowa drużyna e-sportowa ma mieć akademię, która będzie znajdować się na terenie prowincji Buenos Aires. Będzie ona stanowiła centrum treningowe i edukacyjne. Według deklaracji, ma zapewnić wsparcie w zakresie taktyki i strategii, psychologii, korzystania z mediów społecznościowych i umiejętności komunikacyjnych oraz pracy w zespole.

 

- Fizyczny rozwój, uprawianie sportów i zdrowe nawyki również będą promowane. W akademii będą: siłownia, jadalnia, w której uwaga będzie skupiona na zdrowym odżywianiu, przestrzeń do rozmów i warsztatów oraz Centrum Gier wyposażone w najnowocześniejszą technologię - wyliczono w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Sierzputowski wybrany trenerem 2020 roku

 

Jak dodano, Stone Movistar ma łączyć świat tradycyjnego sportu z e-sportem, by zmienić sposób, w jaki przedstawiciele tego drugiego trenują, rywalizują i spotykają się. - Wśród najważniejszych filarów naszej działalności są promocja rozwoju gry kobiet i program edukacyjny ukierunkowany na branżę i profesjonalizację świata e-sportu - podkreślono.

 

Schwartzman zapewnił, że jest bardzo zadowolony z przewodzenia takiemu ważnemu projektowi. - Jako fanatyk spełniam swoje marzenie. Dzięki grupie profesjonalistów i firm, którzy to urzeczywistnili - zaznaczył.

 

28-letni tenisista stwierdził, że o stworzeniu drużyny e-sportowej myślał już od dawna. - Gram odkąd byłem małym dzieckiem, a podczas podróży zacząłem angażować się w to coraz bardziej. Wielokrotnie znudzony leżałem na łóżku w pokoju hotelowym i co robiłem? Grałem - relacjonował podczas prezentacji.

 

Półfinalista tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open przyznał, że sam szczególnie lubi grę FIFA. Zwrócił przy tym jednak uwagę, że w e-sporcie jest też wiele innych.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie