Mistrzowie świata z 1982 roku nieśli trumnę na pogrzebie Paolo Rossiego

Piłka nożna
Mistrzowie świata z 1982 roku nieśli trumnę na pogrzebie Paolo Rossiego
fot. PAP/EPA/NICOLA FOSSELLA

Koledzy z piłkarskiej reprezentacji Włoch, która w 1982 roku zdobyła mistrzostwo świata, nieśli w sobotę trumnę bohatera tego mundialu - Paolo Rossiego, zmarłego w czwartek w wieku 64 lat na nowotwór. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Vicenzy. Do miejscowej katedry trumnę wnieśli Marco Tardelli, Giancarlo Antognoni, Antonio Cabrini i Fulvio Collovati.

Przed świątynią zgromadzili się miłośnicy legendy włoskiej piłki, którzy wznosili okrzyki "Paolo, Paolo" oraz "Pablito", jak był nazywany.

 

– Straciłem nie tylko przyjaciela, ale i brata. Ileż emocji razem przeżyliśmy – mówił podczas ceremonii wzruszony Cabrini.

 

Zobacz także: Zmarł Paolo Rossi. Mistrz Świata był nieuleczalnie chory

 

– Myślałem, że jeszcze długo będziemy razem iść przez życie; już mi ciebie brakuje, twoich żartów, twoich słów pocieszenia, naszych kłótni i twojego uśmiechu – dodał.

 

Media podkreślają, że wraz z tą ceremonią Rossi "powrócił na ostatni mecz" do Vicenzy, do miasta, gdzie na dobre rozpoczęła się jego piłkarska kariera. Hołd oddało mu tam kilka tysięcy osób przechodząc koło wystawionej trumny z jego ciałem.

 

W Vicenzy w związku z uroczystościami pogrzebowymi ogłoszono żałobę. Władze miasta chcą nazwać imieniem Rossiego ulicę prowadzącą na stadion. Od czwartku legendarnego piłkarza i króla strzelców mundialu z 1982 roku wspominają nieprzerwanie wszystkie włoskie media.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie