MŚ w lotach: Które miejsce zajęliby Polacy w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej?

Piotr Żyła był najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem wśród Polaków w konkursie indywidualnym MŚ w lotach.

Polscy skoczkowie pokazali się z dobrej strony w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. Aż trzech naszych reprezentantów zostało sklasyfikowanych w najlepszej dziesiątce. Przed podopiecznymi Michala Dolezala jeszcze zawody drużynowe. Które miejsce zajęliby Biało-Czerwoni, gdyby podsumować ich dwudniowy występ w Słowenii?

Marzenia o kolejnym indywidualnym medalu mistrzostw świata w lotach musimy jednak odłożyć w czasie. Kamil Stoch, który liczył na złoto tej imprezy, musiał zadowolić się ósmą lokatą. Skoczkowi z Zębu do pełnego spełnienia w karierze brakowało tylko tego tytułu.

Trzykrotny mistrz olimpijski nie był jednak nawet najlepszy spośród Biało-Czerwonych. Tuż przed nim, na siódmym miejscu, uplasował się Piotr Żyła. Bardzo dobrze spisał się również Andrzej Stękała, który był dziesiąty. Najsłabszym ogniwem okazał się z kolei Dawid Kubacki. Zawodnik z Szaflar został sklasyfikowany na piętnastej lokacie.

Już w niedzielę przed Polakami konkurs drużynowy. Gdybyśmy podsumowali punkty zdobyte przez zawodników Dolezala, okazałoby się, że Biało-Czerwoni zajęliby miejsce na najniższym stopniu podium. Zwyciężyliby Niemcy, którzy w swojej ekipie mają świeżo upieczonego mistrza świata w lotach Karla Geigera. Tuż za nimi byliby Norwegowie.

Co ciekawe, dopiero szóstą lokatę zajęliby Austriacy, którzy przegraliby jeszcze ze Słoweńcami i Japończykami.