PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa odrobiła straty w końcówce. Wisła Kraków pokonana

Dwa gole Tomasa Pekharta w końcówce dały Legii Warszawa wygraną w meczu 13. kolejki ekstraklasy z Wisłą w Krakowie. Czech z dwunastoma trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców.

Gospodarze zaczęli z większym animuszem. Tak jak zapowiadał trener Peter Hyballa, można już było zobaczyć pierwsze zalążki stylu, jaki chce wpoić drużynie.

W 12. minucie serią udanych dryblingów w rogu boiska popisał się Georgij Żukow, podał w pole karne, a tam Yaw Yeboah świetnie przyjął piłkę i strzałem w długi róg pokonał Artura Boruca. Dziesięć minut później szansę na podwyższenie wyniku zaprzepaścił Felicio Brown Forbes, którego powtrzymał bramkarz Legii.

Goście z upływem minut uzyskali lekką przewagę, ale nie przekładało się to na okazje bramkowe. Najbliżej powodzenia był w 39. minucie Paweł Wszołek, lecz Maciej Sadlok w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg. W 49. min Chuca, wprowadzony po przerwie za Michała Maka, odebrał piłkę przed polem karnym, podał do Browna Forbesa, ale reprezentant Kostaryki nie trafił w bramkę, choć miał przed sobą tylko Boruca.

Potem z kilku metrów głową strzelał Wszołek, lecz uderzył piłkę zbyt lekko i w środek bramki. Mateusz Lis nie miał problemu ze skuteczną interwencją. W 71. min Brown Forbes wykorzystał błąd Artura Jędrzejczyka, znalazł się sam przed bramkarzem Legii, który popisał się znakomitą interwencją. Dwie minuty później Kostarykanin miał jeszcze lepszą okazję po podaniu Yeboaha, ale znowu skutecznie interweniował Boruc.

W 79. min Chuca sfaulował w polu karnym Luquinhasa. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Tomas Pekhart. Czech okazał się katem Wisły w 89. min, gdy po swoim firmowym strzale głową pokonał Lisa, wykorzystując świetne dośrodkowanie Josipa Juranovica.

Wisła po tym ciosie już się nie podniosła. To był czwarty kolejny mecz "Białej Gwiazdy", w którym obejmowała prowadzenie i nie potrafiła odnieść zwycięstwa. W sumie krakowianie w tym sezonie na swoim stadionie wygrali tylko raz.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Yaw Yeboah (12), 1:1 Tomas Pekhart (80-karny), 1:2 Tomas Pekhart (89-głową).

Żółta kartka – Wisła Kraków: Michał Mak, Michal Frydrych, Chuca, Maciej Sadlok. Legia Warszawa: Andre Martins.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Dawid Szot, Michal Frydrych, Adi Mehremic, Maciej Sadlok – Patryk Plewka, Stefan Savic, Georgij Żukow – Yaw Yeboah, Felicio Brown Forbes (82. Dawid Abramowicz), Michał Mak (46. Chuca).

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Andre Martins, Bartosz Slisz - Paweł Wszołek (59. Kacper Skibicki), Joel Valencia (68. Mateusz Cholewiak), Luquinhas - Tomas Pekhart.