PlusLiga: Trefl Gdańsk pewnie pokonał MKS Będzin

Trefl – MKS 3:0.

Trefl Gdańsk pokonał 3:0 MKS Będzin w meczu 17. kolejki PlusLigi. Wicelider tabeli nie miał większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa, rywale jedynie na początku pierwszego seta byli w stanie zaskoczyć gospodarzy. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego wygrali siódme spotkanie z rzędu.

Trefl był zdecydowanym faworytem konfrontacji z ostatnią drużyną w tabeli. Mimo tego, to będzinianie lepiej rozpoczęli to starcie. Gdańszczanie, po nerwowym początku, od stanu 6:10 zabrali się do roboty. Szybko zniwelowali straty (11:11), a po asie serwisowym Mariusza Wlazłego uzyskali prowadzenie 13:12. Później kolejnego asa dołożył Bartłomiej Mordyl (16:14), a Trefl przejął inicjatywę. Dwa ostatnie punkty w tym secie przyniosły gospodarzom skuteczne ataki Wlazłego (25:21).

W drugiej odsłonie gdańszczanie nie dali rywalom złapać oddechu nawet na początku. Po asie serwisowym Wlazłego prowadzili 5:2 i był to tylko rozbieg do uzyskania wyższej przewagi (10:4). Zagrywka była głównym elementem, który pozwolił Treflowi zdominować przeciwnika. Po punktowej zagrywce Moritza Reicherta różnica wynosiła już dziesięć oczek (16:6). To pozwoliło gospodarzom kontrolować sytuację w końcówce. Reichert wywalczył piłkę setową (24:14), a wynik tej części meczu na 25:15 ustalił Pablo Crer.

Set numer trzy to mocne otwarcie Trefla (5:0). Będzinianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, jednak gospodarze spokojnie utrzymywali punktową zaliczkę (10:6, 14:8). Pewnie zmierzali po zwycięstwo, a w końcówce prowadzili już dziesięcioma punktami (22:12). Seweryn Lipiński wywalczył piłkę meczową (24:14), a zepsuta zagrywka rywali zakończyła to jednostronne starcie (25:16).

Najwięcej punktów: Mariusz Wlazły (18), Bartłomiej Lipiński (15) – Trefl; Rafał Sobański (12) – MKS. MVP: Maciej Olenderek.

Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

Trefl: Moritz Reichert, Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub – Maciej Olenderek (libero) oraz Michał Ciok, Mateusz Janikowski, Seweryn Lipiński. Trener: Michał Winiarski.
MKS: Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago, Jose Ademar Santana, Bartosz Gawryszewski, Rafał Faryna, Rafał Sobański – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Łukasz Makowski, Kacper Bobrowski, Michał Godlewski, Artur Ratajczak, Bartosz Schmidt. Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki meczów 17. kolejki PlusLigi:

2020-11-08: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
2020-12-11: Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23)
2020-12-12: GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (28:26, 25:15, 20:25, 26:24)
2020-12-12: Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)
2020-12-13: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-12-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa - przełożony.