PŚ w biathlonie: Polki 13. w sztafecie. Triumf Norweżek

Polska sztafeta, w składzie Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Kamila Żuk i Anna Mąka, zajęła 13. miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Triumfowały Norweżki, a kolejne miejsca zajęły Francuzki oraz Szwedki.

Norweżki wygrały zdecydowanie, mimo że biegnąca na drugiej zmianie Ingrid Tandrevold musiała pokonać rundę karną, a wcześniej doładować cztery naboje. Na mecie wyprzedziły Francuzki o 24,5 s oraz o 32,5 s Szwedki, które były najlepsze w pierwszej sztafecie PŚ w Kontiolahti.

Polki powtórzyły wynik z Kontiolahti, choć startowały osłabione. Zabrakło Moniki Hojnisz-Staręgi, która zmaga się z infekcją gardła, ale powinna wykurować się przed drugą częścią zawodów w Austrii 17-20 grudnia.

Biało-Czerwone nieźle strzelały i uniknęły rundy karnej. Zbylut i Pitoń miały po cztery doładowania, Żuk - dwa, a biegnąca na ostatniej zmianie Mąka, zastępująca Hojnisz-Staręgę, nie musiała tego czynić. Na mecie Polki straciły do Norweżek 3.42,0, czyli o blisko minutę mniej niż w Kontiolahti do Szwedek.

W sobotę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn, z udziałem Grzegorza Guzika.

Wyniki sztafety 4x6 km kobiet:

1. Norwegia 1:08.04,3 (1 runda karna + 6 doładowań)
(Karoline Knotten, Ingrid Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland)