Serie A: Pierwszy gol Arkadiusza Recy

Arkadiusz Reca zdobył bramkę dla Crotone.

Piłkarz reprezentacji Polski Arkadiusz Reca zdobył bramkę dla Crotone w wygranym u siebie 4:1 meczu ze Spezią w 11. kolejce włoskiej ekstraklasy. To pierwsze trafienie 25-letniego bocznego obrońcy w Serie A. Jego zespół odniósł premierowe zwycięstwo w sezonie.

Reca, który rozegrał całe spotkanie, do siatki rywali trafił w 49. minucie po płaskim strzale w prawy róg. Crotone objęło wówczas prowadzenie 2:1.

Bohaterem gospodarzy był Brazylijczyk Junior Messias, strzelec dwóch goli - w siódmej minucie i w doliczonym czasie gry. Mimo zwycięstwa Crotone pozostało na ostatnim miejscu w tabeli - ma zaledwie pięć punktów.

FC Crotone – Spezia Calcio 4:1 (1:1)

Bramki: Junior Messias 7, 90, Arkadiusz Reca 49, Eduardo Henrique 56 – Diego Farias 18.