Tauron Liga: Tie-break w starciu Radomki z Chemikiem

W spotkaniu 13. kolejki Tauron Ligi siatkarek E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała Grupę Azoty Chemika Police 3:2. Gospodynie wygrały dwa pierwsze sety, rywalki zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym górą były jednak radomianki.

Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli policzanek (2:5), ale gospodynie bardzo szybko przejęły inicjatywę i odrobiły straty. Po ataku Justyny Łukasik było 11:11, a później radomianki popisały się serią pięciu wygranych akcji (17:12). Później jeszcze powiększyły punktowy dystans (21:14) i wówczas siatkarki Chemika zerwały się do odrabiania strat. Gospodynie utrzymały jednak przewagę. Autowy atak Natalii Mędrzyk przyniósł im piłkę setową, a w kolejnej akcji seta zakończyła Bruna Honorio (25:20).

Set numer dwa długo toczył się przy przewadze siatkarek Chemika (4:7, 7:12, 12:16 - po asie serwisowym Agnieszki Kąkolewskiej). Radomianki zdołały jednak wyrównać (17:17), co zaowocowało emocjonującą końcówką. Julia Twardowska wywalczyła piłkę setową dla gospodyń (24:23), ale po chwili zepsuta zagrywka Honorio rozpoczęła rywalizację na przewagi. Honorio zrehabilitowała się w niej skutecznym atakiem, a kropkę nad "i" postawiła Janisa Johnson, kończąc długą wymianę (26:24).

W trzeciej partii policzanki również wypracowały sobie przewagę na początku (7:11), tym razem jednak nie pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Prezentowały się skutecznie w ofensywie i uzyskały wyraźną zaliczkę (15:21). Gospodynie popisały się jeszcze punktową serią przy zagrywkach Honorio (19:21), ale kluczowe akcje należały do siatkarek Chemika. Blok Igi Wasilewskiej przyniósł im piłkę setową, a Jovana Brakocevic-Canzian ustaliła wynik na 19:25 asem serwisowym.

Czwartą partię lepiej rozpoczęły gospodynie (8:5). Policzanki odrobiły jednak straty, uzyskały przewagę po serii dobrych zagrywek Brakocevic-Canzian (8:10) i odskoczyły na cztery oczka (11:15). Tym razem to siatkarki Radomki wyrównały, a końcówka przyniosła sporo emocji. Skuteczny atak Igi Wasilewskiej dał przyjezdnym piłkę setową (22:24), radomianki zrewanżowały się atakiem Honorio, ale uderzenie Brakocevic-Canzian zamknęło tę odsłonę (23:25).

Zwycięzcę zaciętego starcia miał więc wyłonić tie-break. W nim, przy zmianie stron minimalną przewagę miała drużyna z Radomia (8:7). Gospodynie odskoczyły na trzy oczka (11:8). Piłkę meczową przyniósł skuteczny atak Twardowskiej, a błąd policzanek zakończył seta (15:11) i cały mecz. MVP: Katarzyna Skorupa

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:20, 26:24, 19:25, 23:25, 15:11)

Radomka: Janisa Johnson, Andressa Picussa, Bruna Honorio Marques, Julia Twardowska, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Julita Molenda. Trener: Riccardo Marchesi.
Chemik: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Natalia Mędrzyk, Iga Wasilewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Paulina Bałdyga, Martyna Grajber. Trener: Ferhat Akbas.