WADA sprawdzi składy szczepionek na COVID-19 pod kątem dopingu

Inne
WADA sprawdzi składy szczepionek na COVID-19 pod kątem dopingu
fot. PAP
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że będzie sprawdzać, czy w składach szczepionek na COVID-19 nie ma substancji poprawiających wydolność organizmu u sportowców.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że będzie sprawdzać, czy w składach szczepionek na COVID-19 nie ma substancji poprawiających wydolność organizmu u sportowców. "To bardzo mało prawdopodobne" - dodano w komunikacie.

Organizacja kierowana od początku 2020 roku przez Witolda Bańkę podkreśliła, że zdrowie sportowców jest dla niej priorytetem. "WADA  zadba o to, aby nie było konfliktu pomiędzy składem szczepionek a przepisami antydopingowymi" - zapowiedziano.

 

Zobacz także: Donald Trump podpisał kontrowersyjną ustawę antydopingową

 

Agencja zapewniła, że będzie monitorować wszystkie szczepionki, jakie pojawią się na rynku.

 

"Za wcześnie jest, aby wydawać ostateczne opinie o ich składach, ale sportowcy mogą być pewni, że WADA będzie monitorować wszystkie dostępne informacje i doradzać im oraz innym członkom środowiska antydopingowego w razie gdyby okazało się, że jakiś składnik był problematyczny" - napisano.

 

"Pomimo tego, że to są nowe szczepionki, nie ma powodu przypuszczać, że będą sprzeczne z regułami antydopingowymi" - zaznaczono.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie