Bundesliga: Borussia Dortmund potwierdziła zwolnienie trenera!

Piłka nożna
Bundesliga: Borussia Dortmund potwierdziła zwolnienie trenera!
fot. PAP/EPA/LARS BARON
Lucien Favre nie jest już trenerem Borussii Dortmund.

Szwajcar Lucien Favre nie jest już trenerem Borussii Dortmund - potwierdził klub informację podaną przez dziennik "Bild". Piłkarze z Zagłębia Ruhry w sobotę ulegli u siebie niespodziewanie wysoko VfB Stuttgart 1:5 i po 11 kolejkach są na piątym miejscu w Bundeslidze.

"To była katastrofa. Było źle. Popełniliśmy zbyt wiele dużych błędów. Trudno to wyjaśnić. Stuttgart grał dobrze, ale my byliśmy bardzo, bardzo słabi. Tak nie może być" - mówił po tej porażce szwajcarski szkoleniowiec, który w listopadzie skończył 63 lata. Obowiązywał go kontrakt do lata 2021.

 

"Szkoda, że nasze drogi muszą się w ten sposób rozejść. Dwa ostatnie lata były bardzo udane i wierzę, że ten sezon też ostatecznie zakończyłby się sukcesem, bo drużyna jest dobrze przygotowana" - skomentował Szwajcar.

 

"Bild": Lucien Favre zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund

 

Jego miejsce tymczasowo - do końca sezonu - ma zająć Edin Terzic, dotychczasowy asystent szkoleniowca. Poprowadzi on zespół już we wtorkowym meczem Bundesligi z Werderem Brema.

 

"To nie była dla nas łatwa decyzja, ale uznaliśmy, że cele jakie wyznaczyliśmy przed tym sezonem są zagrożone i bez zmian moglibyśmy ich nie osiągnąć. W ostatnim czasie obserwowaliśmy bardzo negatywną tendencję bez możliwości zwrotu w odpowiednim kierunku" - powiedział dyrektor sportowy BVB Michael Zorc.

 

Favre został trenerem BVB w połowie 2018 roku. Jego kontrakt miał obowiązywać do końca obecnego sezonu. Jego obowiązki ma przejąć tymczasowo asystent Edin Terzic.

 

Piłkarzem klubu z Dortmundu jest Łukasz Piszczek, który w sobotnim meczu był rezerwowym.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze