Media: W trakcie pogrzebu Paolo Rossiego... okradziono jego dom

Piłka nożna
Media: W trakcie pogrzebu Paolo Rossiego... okradziono jego dom
fot. PAP/EPA
Dom pochowanego w sobotę w Vicenzy Paolo Rossiego został splądrowany i okradziony w trakcie jego pogrzebu.

Dom pochowanego w sobotę w Vicenzy Paolo Rossiego został splądrowany i okradziony w trakcie jego pogrzebu. Odkryła to po powrocie z uroczystości żona słynnego włoskiego piłkarza Federica Cappelletti. Informację za włoską agencją prasową ANSA przekazały światowe media.

Według mediów, z domu w toskańskiej miejscowości Bucine nieopodal Arezzo skradziono m.in. biżuterię, w tym pamiątkowy zegarek. Po zawiadomieniu przez Cappelletti policja wszczęła dochodzenie.

 

Vicenzę, gdzie pochowano króla strzelców mistrzostw świata w 1982 roku, dzieli od Arezzo ok. 200 km. W pogrzebie uczestniczyli m.in. koledzy ze "złotej drużyny" sprzed 38 lat. Do katedry trumnę wnieśli Marco Tardelli, Giancarlo Antognoni, Antonio Cabrini i Fulvio Collovati.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzowie świata z 1982 nieśli trumnę swojego króla strzelców 

 

Media podkreślają, że Rossi "powrócił na ostatni mecz" do Vicenzy, do miasta, gdzie na dobre rozpoczęła się jego piłkarska kariera. Hołd oddało mu tam kilka tysięcy osób przechodząc koło wystawionej trumny z jego ciałem.

 

Od czwartku słynnego piłkarza, m.in. Juventusu Turyn i Milanu, wspominają nieprzerwanie wszystkie włoskie media. Z uroczystości pogrzebowych przeprowadzono transmisję telewizyjną. Rossi zmarł w czwartek w wieku 64 lat, a powodem był nowotwór.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie