NBA: Udany występ Giannisa Antetokounmpo mimo kontuzji oka

Giannis Antetokounmpo zdobył 25 punktów i miał 10 zbiórek w przegranym, przedsezonowym meczu Milwaukee Bucks z Dallas Mavericks (102:112).

Dwukrotnie wybierany najlepszym koszykarzem fazy zasadniczej ligi NBA (2019 i 2020 rok) Giannis Antetokounmpo zdobył 25 punktów i miał 10 zbiórek w przegranym, przedsezonowym meczu Milwaukee Bucks z Dallas Mavericks (102:112). W trakcie gry Grek doznał kontuzji oka.

Antetokounmpo urazu nabawił się na początku spotkania w zderzeniu z Dorianem Finneyem-Smithem. Chwilę później usiadł za linią końcową, chowając twarz w dłoniach. Bucks poprosili o przerwę w rywalizacji, a ich zawodnik udał się do szatni na konsultację lekarską.

- Lekarz obejrzał moje oko i zezwolił na powrót na parkiet. Nie chciałem w pierwszym meczu przedsezonowym grać zaledwie dwie minuty, a resztą czasu spędzić na ławce rezerwowych – stwierdził Antetokounmpo, który w 25 minut trafił 9 z 19 rzutów z gry, w tym 1 z 4 za trzy punkty oraz wykorzystał 6 z 7 wolnych. Jego łączny dorobek to 25 pkt i 10 zbiórek.

W ekipie Mavericks, w której wystąpiło aż 18 zawodników, najskuteczniejsi byli Luka Doncic i Maxi Kleber – po 13 pkt. W innych sobotnich spotkaniach, m.in. Charlotte Hornets ulegli Toronto Raptors 100:111, Minnesota Timberwolves przegrali z Memphis Grizzlies 105:107, Golden State Warriors pokonali Denver Nuggets 107:105, a Utah Jazz wygrali z Phoenix Suns 119:105.

W ciągu dziewięciu dni rozegranych zostanie 49 przedsezonowych meczów. Rywalizacja w lidze ma się rozpocząć już 22 grudnia od spotkań Brooklyn Nets z Golden State Warriors oraz derbów Los Angeles.

Poprzedni sezon zakończył się w "bańce" w Orlando 9 października. Po raz 17. mistrzostwo zdobyli Lakers, pokonując drużynę Miami Heat w play off 4-2.