Nikodem Jeżewski przegrał w drugiej rundzie z Lawrence’em Okolie w eliminatorze WBO

Sporty walki
Nikodem Jeżewski przegrał w drugiej rundzie z Lawrence’em Okolie w eliminatorze WBO
fot. PAP/EPA
Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO) przegrał w drugiej rundzie z Lawrence’em Okolie (15-0, 12 KO).

Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO) przegrał w drugiej rundzie z Lawrence’em Okolie (15-0, 12 KO) walkę o pas WBO International wagi junior ciężkiej. Pojedynek na gali w Londynie był eliminatorem do starcia o wakujący tytuł mistrza świata z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO).

Różnica klas między pięściarzami była widoczna od pierwszych sekund. Po niewiele ponad minucie Brytyjczyk uderzył prawym na górę, kolejny cios wyprowadził na dół i Polak przyklęknął. W pierwszej rundzie Jeżewski jeszcze raz był liczony, poza tym miał inne momenty kryzysowe, chwiał się na nogach, ale dotrwał do przerwy.

 

Rywalizacja zakończyła się w następnym starciu po trzecim liczeniu pięściarza z Kościerzyny. Dysponujący bardzo mocnym ciosem prawą ręką Okolie znów trafił Polaka, który z trudem wstał, ale nie był już w stanie kontynuować walki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikodem Jeżewski: Wszystko rozgrywa się w mojej głowie

 

Pierwotnie w Londynie Okolie miał boksować z Głowackim o właściwe trofeum World Boxing Organization. Polak zakaził się jednak koronawirusem i musiał wycofać się z walki, a jego miejsce zajął zaledwie tydzień przed galą Jeżewski. Pięściarza z Kościerzyny nie ma w "15" rankingu tej federacji, dlatego jego potyczka z Okolie miała status eliminatora. Zwycięzca w ciągu 180 dni ma się spotkać o wakujący pas z Głowackim, byłym czempionem WBO.

 

Wcześniej w sobotę Mariusz Wach (36-7, 19 KO) przegrał wyraźnie na punkty z Brytyjczykiem Hughie Furym (25-3, 14 KO) 10-rundową walkę w wadze ciężkiej.

 

Głównym wydarzeniem eventu, organizowanego przez Eddiego Hearna (Matchroom Boxing), będzie starcie o trzy pasy (WBA, WBO i IBF) kategorii ciężkiej pomiędzy Brytyjczykiem Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Bułgarem Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie