PGNiG Superliga: Łomża Vive Kielce górą w starciu z Orlen Wisłą Płock

Piłka ręczna
Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 19:31.

Orlen Wisła Płock przegrała z Łomża Vive Kielce 19:31. To druga porażka płocczan w tym sezonie, kielczanie wszystkie swoje mecze w PGNiG Superlidze wygrali i są na najlepszej drodze do obrony tytułu mistrza Polski.

Po raz kolejny Orlen Wisła przystąpiła do meczu w osłabionym składzie. Lista nieobecności płockich zawodników jest długa: Alvaro Ruiz, David Fernandez, Zoltan Szita, Przemysław Krajewski, Leon Susnja i Zoran Ilic. W tak ważnym dla układu tabeli spotkaniu trener "Nafciarzy" Xavier Sabate nie mógł skorzystać ze swoich podstawowych zawodników, wyeliminowanych przez kontuzje i koronawirusa.

Po 10. min, przy wyniku 3:4, goście wykorzystali trzy kolejne sytuacje, które zaczynały się od skutecznie broniącego Andreasa Wolffa i na tablicy był wynik 3:7. Gdy Adam Morawski obronił w 22. min pierwszy rzut rywali - w tym czasie Wolff miał ponad 50 procent skuteczność.

Goście byli lepiej zorganizowani w obronie i mieli więcej atutów w ataku. Po stronie gospodarzy widać było wyraźnie brak sześciu zawodników, przez co Sabate miał znacznie mniej możliwości rotowania składem.

Po przerwie swoją niesamowitą passę podtrzymywał Wolff, który radził sobie nawet w pojedynkach sam na sam. Przy wyniku 13:18 w 38. min Sabate poprosił o minutową przerwę w grze, żeby między innymi wybić z rytmu kieleckiego bramkarza. Ale to się nie udało, świetny strzał Leona Dutry niemiecki golkiper wybił z dziecinną łatwością.

Przez dziesięć minut drugiej połowy goście rzucili sześć bramek, przy tylko dwóch gospodarzy i wygrywali w 41. min 20:13, a to jeszcze nie był koniec. Goście zrobili sobie festiwal strzelania, pokazówkę, a płocczanie jakby przyglądali się temu co się dzieje na parkiecie, zupełnie z boku.

Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 19:31 (12:14)

Orlen Wisła: Adam Morawski, Ivan Stevanovic – Michał Daszek 3, Philip Stenmalm, Predrag Vejin, Abel Serdio 3, Krzysztof Komarzewski 4, Mirsad Terzic, Jeremy Toto, Leo Dutra 6, Lovro Mihic 1, Mikołaj Czapliński, Niko Mindeghia 2.

Łomża Vive: Mateusz Kornecki, Andreas Wolff - Branko Vujovic 3, Michał Olejniczak 1, Szymon Sićko, Alex Dujshebaev 3, Nicolas Tournat 1, Igor Karacic 1, Krzysztof Lijewski 2, Wladislaw Kulesz 1, Arkadiusz Moryto 3, Angel Fernandez Perez 4, Daniel Dujshebaev 3, Tomasz Gębala 2, Arciom Karalek 5, Sigvaldi Gudjonsson 2.

Kary: Orlen Wisła – 8, Łomża Vive - 14 minut. Czerwona kartka z gradacji Daniel Dujshebaev w 57. min.

Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra). Mecz bez udziału publiczności.