PŚ w saneczkarstwie: Trzecie miejsce polskiej sztafety

Polscy saneczkarze zajęli trzecie miejsce w rywalizacji sztafet na zakończenie Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie.

Polscy saneczkarze zajęli trzecie miejsce w rywalizacji sztafet na zakończenie Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy, a na drugiej pozycji uplasowali się Austriacy.

Biało-Czerwoni startowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

W lutym, pod koniec poprzedniego sezonu, Chmielewski i Kowalewski pierwszy raz w karierze stanęli na podium zawodów PŚ - w niemieckim Winterbergu zajęli trzecią lokatę. Wygrali wtedy Rosjanie Aleksander Denisew i Władysław Antonow, przed Łotyszami Oskarsem Gudramovicsem i Peterisem Kalninsem.

W niedzielę w sztafecie najlepsi byli Niemcy, którzy o 0,036 wyprzedzili Austrię. Polacy stracili do triumfatorów 1,118. Tuż za podopiecznymi trenera Marka Skowrońskiego znalazły się ekipy Włoch i Łotwy. Startowało dziesięć reprezentacji narodowych, a rywalizacji nie ukończyli Czesi.

Przed tygodniem Polacy (Natalia Jamróz, Sochowicz, Chmielewski/Kowalewski) zajęli ósmą lokatę w PŚ w niemieckim Altenbergu, zaś nie startowali na inaugurację w Innsbrucku.