Rewelacyjne starcie i remis w walce wieczoru gali UFC 256!

Sporty walki
Większościowy remis w walce wieczoru gali UFC 256 oznacza, że pas pozostał w posiadaniu Deivesona Figueiredo.

Walka wieczoru na gali UFC 256 w Las Vegas między Deivesonem Figueiredo (20-1-1) i Brandonem Moreno (8-5-2) okazała się jednym z najlepszych pojedynków w 2020 roku. Pięć rund zaciętej walki dwóch sędziów oceniło jako remis, a jeden wskazał na zwycięstwo Brazylijczyka. Większościowy remis oznacza, że pas pozostał w posiadaniu Deivesona Figueiredo.

Walka odbyła się na dystansie pięciu rund i była niezwykle emocjonująca. Po 25 minutach trudno było wskazać zwycięzcę. Dwóch sędziów wskazało na remis, a jeden na wygraną Figueireda, co oznaczało, że pas pozostał w posiadaniu Brazylijczyka. Zdaniem ekspertów była to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, walka w roku 2020.

- Walka roku w UFC?!?! To było kapitalne widowisko i choć typowałem zwycięstwo mistrza, to kocham ten sport właśnie za to. Kto nie widział niech nadrabia! - napisał na Facebooku Łukasz "Juras" Jurkowski.

Walka roku w UFC?!?! To było kapitalne widowisko i choć typowałem w #pewniaczki zwycięstwo mistrza to kocham ten sport...

Opublikowany przez Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego Sobota, 12 grudnia 2020

Dla Deivesona Figueiredo była to druga obrona tytułu mistrzowskiego UFC w kategorii muszej. Brazylijczyk wywalczył pas mistrzowski w lipcu, pokonując Josepha Benavideza, a w listopadzie w walce wieczoru gali UFC 255 pokonał Alexa Pereza. Remisowy wynik sobotniej walki z Brandonem Moreno oznacza, że w niedalekiej przyszłości można spodziewać się walki rewanżowej.

W pojedynkach poprzedzających walkę wieczoru Charles Oliveira pokonał Tony’ego Fergusona, a Mackenzie Dern pokonała Virnę Jandirobę. Oba pojedynki zakończyły się jednogłośnymi decyzjami. Oliveira pokazał w oktagonie wspaniałą formę i odniósł zasłużone zwycięstwo. Większość walki toczyła się w parterze, gdzie Brazylijczyk był zdecydowanie lepszy od swojego rywala.

Z kolei Virna Jandiroba w drugiej rundzie walki z Mackenzie Dern złamała jej nos po uderzeniu kolanem, ale kontuzja utytułowanej grapplerki nie wpłynęła na końcowy wynik i nie przeszkodziła jej w odniesieniu zwycięstwa.

Wspaniałym nokautem popisał się Kevin Holland, który w pierwszej rundzie pokonał Ronaldo Souzę po ciosach z dolnej pozycji w parterze.

Z kolei Ciryl Gane pokonał Juniora dos Santosa przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Mocny prosty Francuza przełamał rywala, który przyjął kolejne mocne uderzenie łokciem i padł na deski. Widząc to sędzia natychmiast przerwał walkę.

Wyniki gali UFC 256 w Las Vegas:

Walka wieczoru

125 lb: Deiveson Figueiredo vs Brandon Moreno – większościowy remis (47-46, 47-47, 47-47)

Karta główna

155 lb: Charles Oliveira pokonał Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-26)
115 lb: Mackenzie Dern pokonała Virnę Jandirobę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
185 lb: Kevin Holland pokonał Ronaldo Souzę przez KO, runda 1, 1:45
265 lb: Ciryl Gane pokonał Juniora dos Santosa przez TKO, runda 2, 2:34

Karta wstępna

145 lb: Cub Swanson pokonał Daniela Pinedę przez KO, runda 2, 1:52
155 lb: Rafael Fiziev pokonał Renato Moicano przez KO, runda 1, 4:05
145 lb: Gavin Tucker pokonał Billy’ego Quarantillo przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
115 lb: Tecia Torres pokonała Sam Hughes przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 1, 5:00

Karta przedwstępna

145 lb: Chase Hooper pokonał Petera Barretta przez poddanie (heel hook), runda 3, 3:02