TAURON Liga: ŁKS Łódź pokonał beniaminka ze Świecia

W 13. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał Jokera Świecie 3:1.

13 grudnia w 13. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał Jokera Świecie 3:1. W trzeciej partii beniaminek wykorzystał swoje szanse i urwał seta gospodyniom. W pozostałych Łódzkie Wiewióry nie pozostawiły złudzeń rywalkom i to dla nich podwójna trzynastka okazała się szczęśliwsza.

W premierowej partii beniaminek zaskakująco dobrze radził sobie w starciu z faworytem. Mimo że na boisku brakowało doświadczonej rozgrywającej Katarzyny Wenerskiej, to młoda Martyna Gorzkiewicz bardzo dobrze współpracowała ze swoimi atakującymi. Przyjezdne doprowadziły nawet do trzypunktowego prowadzenia, jednak nie utrzymały tej zaliczki zbyt długo (15:15). Od połowy seta łodzianki przejęły inicjatywę na boisku, narzuciły swoje tempo i wygrały 25:16.

Drugą odsłonę Łódzkie Wiewióry zaczęły z wysokiego C. Świecianki nie potrafiły przełamać zagrywki Katarzyny Zaroślińskiej-Król i na wejście straciły siedem punktów z rzędu. Atakująca świetnie spisywała się nie tylko w polu serwisowym, ale również w ataku. Kroku dotrzymywała jej Klaudia Alagierska. Gospodynie wypracowaną przewagę utrzymały do końca, a Katarina Lazović atakiem z lewego skrzydła ustanowiła wynik 25:14.

Z dotychczasowych trzeci set był najbardziej wyrównany. Gdy wydawałoby się, że łodzianki będą już tylko kontynuowały swój marsz do zwycięstwa (17:12), trener Michal Masek wprowadził kilka zmian w składzie. ŁKS się pogubił, a rywalki wykorzystały swoje szanse, doprowadziły do remisu 20:20 i ostatecznie wygrały 25:23.

Poddenerwowane przegranym setem łodzianki, w czwartym wróciły do wyjściowego składu, a co za tym poszło lepszej gry. Podopieczne Słowaka asem serwisowym przypieczętowały swoją wyższość i zakończyły seta 25:14.

ŁKS Commercecon Łódź - Joker Świecie 3:1 (25:16, 25:14, 23:25, 25:14)

MVP: Klaudia Alagierska (13 punktów)

ŁKS: Katarzyna Zaroślińska-Król, Nadja Ninković, Katarina Lazović, Aleksandra Wójcik, Britt Bongaerts, Klaudia Alagierska, Magdalena Saad (libero) oraz Katarina Osadchuk, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik, Agata Wawrzyńczyk.

Joker: Martyna Gorzkiewicz, Magdalena Jurczyk, Oliwia Urban, Katarzyna Marcyniuk, Joanna Sikorska, Paulina Brzoska, Agata Nowak (libero) oraz Pola Nowacka (libero), Adrianna Muszyńska.