The Athletic: Petr Cech zagra w meczu rezerw Chelsea

Piłka nożna
The Athletic: Petr Cech zagra w meczu rezerw Chelsea
fot. Cyfrasport
Petr Cech, który zakończył już piłkarską karierę, ma zagrać w bramce rezerw Chelsea.

Petr Cech, który zakończył już piłkarską karierę, ma zagrać w bramce rezerw Chelsea Londyn w poniedziałkowym spotkaniu z rezerwami Tottenhamu Hotspur - poinformował serwis internetowy The Athletic. Jak dodano, pozostali bramkarze z różnych powodów nie mogą wystąpić.

38-letni Cech, który był zawodnikiem Chelsea przez ponad dekadę, postanowił skończyć z zawodowym futbolem w połowie ubiegłego roku. Później przyjął stanowisko doradcy w londyńskim klubie, ale został też awaryjnie włączony do kadry na sezon 2020/21 na wypadek, gdyby pandemia COVID-19 uniemożliwiła występ podstawowym bramkarzom.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza porażka Chelsea od prawie trzech miesięcy

 

Z informacji The Athletic wynika, że na poniedziałkowy mecz rezerw nie jest dostępny żaden z bramkarzy, którzy grają zwykle w tym zespole. Fin Lucas Bergstroem wystąpił w sobotę w spotkaniu drużyn do lat 18 i jest mało prawdopodobne, aby zagrał także 48 godzin później. Chorwat Karlo Ziger należy do tej samej "bańki" co pierwszy zespół Chelsea, natomiast Francuz Sami Tlemcani nie znajduje się ostatnio w meczowej kadrze którejkolwiek z drużyn.

 

Cech odbywa regularne treningi wraz z resztą zespołu prowadzonego przez jego boiskowego kolegę Franka Lamparda.

 

W barwach "The Blues" czeski bramkarz zdobył wiele trofeów, m.in. był czterokrotnie mistrzem Anglii, triumfował w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Ostatnie lata kariery spędził w zespole lokalnego rywala - Arsenalu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie