Tomasz Hajto: Musimy poczekać aż UEFA wymyśli kolejne rozgrywki, żebyśmy grali bez eliminacji

Piłka nożna
Tomasz Hajto: Musimy poczekać aż UEFA wymyśli kolejne rozgrywki, żebyśmy grali bez eliminacji
Fot. Polsat Sport
- Musimy poczekać aż UEFA wymyśli jakieś kolejne rozgrywki - produkt D, żebyśmy mogli grać w nich bez eliminacji - ironizuje Tomasz Hajto.

- W przyszłym roku tylko mistrz Polski będzie walczył w eliminacjach Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, a reszta będzie grała w eliminacjach do Conference League czyli produktu C. To oznacza, że musimy poczekać aż UEFA wymyśli jakieś kolejne rozgrywki - produkt D, żebyśmy mogli grać w nich bez eliminacji - ironizował w "Cafe Futbol" ekspert Polsat Sport Tomasz Hajto.

W najnowszym odcinku programu "Cafe Futbol" odbyła się rozmowa na temat poziomu PKO Ekstraklasy względem innych lig europejskich. Tomasz Hajto ostro ocenil sytuację, w której niebawem znajdą się polskie kluby, walczące o awans do europejskich pucharów.

 

 

- Doprowadziliśmy do sytuacji, że w przyszłym roku tylko mistrz Polski będzie walczył w eliminacjach Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, a reszta będzie grała w eliminacjach do Conference League czyli produktu C. To oznacza, że musimy poczekać aż UEFA wymyśli jakieś kolejne rozgrywki - produkt D, żebyśmy mogli grać w nich bez eliminacji. Ostatnio były 32 zespoły w Lidze Mistrzów i 48 w Lidze Europy, a teraz będą 32 w Lidze Mistrzów i 32 w Lidze Europy i specjalnie dla nas, Luksemburga i Gibraltaru zrobiono Conference League, w którym będą grać 32 zespoły. To oznacza, że mamy 96 zespołów, które będą grać w europejskich pucharach - zauważa Tomasz Hajto.

 

- W rankingu lig europejskich jesteśmy tak nisko, że (oprócz mistrza Polski - przyp. red.) będziemy grać tylko o Conference League. To nie jest wina Lecha Poznań, ale i wszystkich klubów, które odpadały w eliminacjach - Piasta Gliwice czy Cracovii. My nie robimy punktów w Europie i dlatego jesteśmy na trzydziestym miejscu wśród lig, choć potencjał jest dużo wyższy - uważa były obrońca reprezentacji Polski.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie