Wyjaśniła się przyszłość wielkiego polskiego talentu. Zagra w klubie z ekstraklasy

Piłka nożna
Wyjaśniła się przyszłość wielkiego polskiego talentu. Zagra w klubie z ekstraklasy
fot. Cyfrasport
Jan Biegański (z lewej).

O Janie Biegańskim mówi się, że to jeden z największych polskich talentów. 18-letni piłkarz GKS-u Tychy był nawet bliski przejścia do rzymskiego Lazio, lecz ostatecznie uzdolniony zawodnik będzie kontynuował swoją karierę w Polsce. Jego nowym klubem będzie Lechia Gdańsk.

Taką informację podał dziennikarz WP Sportowe Fakty, Piotr Koźmiński. Biegański wyróżniał się na tle swojego zespołu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i o jego odejściu mówiło się już od dłuższego czasu. W grę wchodził transfer zagraniczny, ale sam zainteresowany przyznał, że byłby to dla niego zbyt duży przeskok.

 

Zobacz także: Właśnie skończył 18 lat. Zgłosił się po niego włoski potentat

 

18-letni pomocnik wybrał zatem kierunek ekstraklasy. Jego nowym pracodawcą zostanie Lechia Gdańsk. Szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane, ale sam zawodnik ma najpierw udowodnić swoje ponadprzeciętne umiejętności w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, aby następnie spróbować swoich sił zagranicą.

 

Biegański to także młodzieżowy reprezentant Polski. W pierwszym zespole GKS-u Tychy zadebiutował w marcu 2018 roku. Wówczas wsławił się tym, że jako niespełna 16-latek został kapitanem zespołu - najmłodszym w historii klubu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie