Magazyn Formuły 1: Zwycięstwo Verstappena w ostatnim wyścigu sezonu. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Moto

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał w Abu Zabi ostatni wyścig o Grand Prix Formuły 1 w obecnym sezonie. Tytuł mistrzowski już wcześniej wywalczył Brytyjczyk Lewis Hamilton, który tym razem dojechał do mety na trzecim miejscu. Wicemistrzem świata został jego kolega z Mercedesa Fin Valtteri Bottas. Podsumowanie niedzielnych zawodów w Magazynie Formuły 1. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

W niedzielnym wyścigu Verstappen ruszył z pierwszej pozycji, a prowadzenia nie oddał od startu do mety, pewnie odnosząc dziesiąte zwycięstwo w karierze. Holendrowi nie dało to jednak drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Zajął je Valtteri Bottas, który w Abu Zabi również był drugi. Mercedes już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza świata konstruktorów.

Hamilton, którego w ubiegłym tygodniu w Bahrajnie zabrakło z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, nie był w niedzielę w najwyższej formie. Do mety dojechał na trzecim miejscu. Po zawodach przyznał, że czuł się mocno osłabiony.

Bez punktów wyścig zakończyli zawodnicy Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica. Fin Kimi Raikkonen zajął w Abu Zabi dwunaste miejsce, a Włoch Antonio Giovinazzi znalazł się na szesnastej pozycji.

Transmisja Magazynu Formuły 1 o godzinie 16:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.