MP w skokach: Zawody przeniesione z Zakopanego do Wisły

Zimowe
MP w skokach: Zawody przeniesione z Zakopanego do Wisły
Fot. Cyfrasport
Polski Związek Narciarski poinformował, że mistrzostwa Polski w skokach odbędą się 22 grudnia na skoczni w Wiśle-Malince.

Polski Związek Narciarski poinformował, że mistrzostwa Polski w skokach odbędą się 22 grudnia na skoczni w Wiśle-Malince, a nie jak wcześniej planowano na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

"Z Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem dostaliśmy informację, że na obiekcie trwają prace remontowo-budowlane i nie zostaną zakończone przed 22 grudnia" - powiedział PAP Wojciech Gumny, wiceprezes PZN.

 

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince jest przygotowana do przyjęcia skoczków. W dniach 21-22 listopada odbyły się tam dwa konkursy Pucharu Świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy skoczkowie z brązowym medalem mistrzostw świata w lotach!

 

Początkowo turniej miał się odbyć w tradycyjnym terminie, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W listopadzie zapadła jednak decyzja, że zawody rozegrane zostaną 22 grudnia, ze względu na fakt, że kadrowicze muszą wcześniej niż do tej pory wyjechać na Turniej Czterech Skoczni do Niemiec, aby tam przejść testy na obecność koronawirusa Sars-Cov-2.

 

W ubiegłym roku, ze względu na złe warunku atmosferyczne, mistrzostwa Polski nie odbyły się. Tytułu wywalczonego w 2018 roku będzie w Wiśle-Malince bronił Kamil Stoch. 

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie