PlusLiga: Koncertowa gra Ślepska i wygrana z Asseco Resovią

W meczu 17. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Gospodarze grali pewnie i cierpliwie. Kapitalnie spisywali się w polu serwisowym, czego efektem było 10 asów. Dzięki wygranej w poniedziałkowej konfrontacji podopieczni Andrzeja Kowala przeskoczyli na piątą lokatę w tabeli PlusLigi.

Początek spotkania nie był udany dla Asseco Resovii, która wydawała się bezradna na dobrą grę gospodarzy. Szkoleniowiec Alberto Giuliani próbował zakłócić rytm rywali najpierw czasem, następnie zmianami. Na nic się to zdało, bowiem siatkarze z Suwałk bez wzruszenia kontynuowali znakomitą pracę w przyjęciu, zagrywce i ataku (20:9). Podopieczni trenera Kowala zdeklasowali przyjezdnych w premierowej partii (25:12), a kropkę nad "i" asem serwisowym postawił Joshua Tuaniga.

Druga odsłona była bardziej wyrównana niż poprzednia, jednak dalej toczyła się przy przewadze siatkarzy Ślepska (13:9). Rzeszowianie prezentowali się trochę lepiej, jednak ciągle poniżej oczekiwań, szczególnie w ofensywie. Za to gospodarze nie zwalniali tempa (18:14). Ryzykowali w zagrywce, a piłki rozgrywane przez Tuanigę efektownie zamieniali w punkty. Klemen Čebulj asem serwisowym zdobył jeszcze 21 punkt dla ekipy z Podkarpacia, a zaraz po nim błędem w zagrywce zakończył seta 25:21.

W trzecim secie siatkarze Giulianiego przebudzili się i zaczęli grę od prowadzenia (9:6, 12:6). Gospodarze nie pozostali bierni i zaczęli odrabiać straty. Atakiem nad blokiem popisał się Bartłomiej Bołądź, a następnie as Cezarego Sapińskiego doprowadził do remisu (12:12). Po falującej grze obu zespołów, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przyjezdnych, którzy wygrali tę partię 25:21.

Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana z dotychczasowych. W drugiej połowie podopieczni Kowala dwukrotnie wypracowali trzypunktową zaliczkę, po czym rywale z Rzeszowa doprowadzili do remisu (20:20, 23:23). Ostatecznie dwie udane akcje gospodarzy zakończyły seta 25:23.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:23)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Bartłomiej Bołądź, Tomas Rousseaux, Cezary Sapiński, Andreas Takvam, Josua Tuaniga - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Łukasz Rudzewicz, Patryk Szwaradzki, Jakub Rohnka.

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Piotr Hain, Karol Butryn, Simeone Parodi, Timo Tammemaa – Michał Potera (libero) - Bartosz Mariański (libero), Damian Domagała, Paweł Woicki, Rafał Buszek, Bartłomiej Krulicki, Jeffrey Jendryk.