TAURON Liga: Ważne zwycięstwo kaliszanek w Bielsku-Białej

W 13. kolejki TAURON Ligi Energa MKS Kalisz pokonała BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0.

W ramach 13. kolejki TAURON Ligi Energa MKS Kalisz pokonała BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0. Podopieczne Jacka Pasińskiego były lepsze od rywalek praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a w połączeniu z "wesołą siatkówką" bez problemu pokonały faworyzowane gospodynie. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania została Zuzanna Szperlak.

Premierowa partia była bardzo wyrównana. Obie ekipy bardzo podobnie radziły sobie w przyjęciu i w zagrywce, natomiast różnice pojawiły się w bloku i w ataku, w których znacznie lepiej spisywały się podopieczne trenera Pasińskiego. Znacznie wyższa skuteczność na siatce sprawiła, że to przyjezdne cieszyły się z wygranej w pierwszym secie 25:22.

Druga odsłona przebiegła pod dyktando przyjezdnych. Rozpędzone siatkarki z Kalisza kontynuowały dobrą grę i już na wejście wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę (9:3). W ataku znakomicie spisywała się młoda Zuzanna Szperlak. Kaliski zespół popełniał znacznie mniej błędów niż rywalki, dzięki czemu przewagę, którą wypracował na początku seta, dowiózł do końca 25:17.

W trzecim rozdaniu rywalizacja była najbardziej wyrównana, ale role się trochę odwróciły. Tym razem to bielszczanki w większości prowadziły, a przyjezdne je goniły (15:15, 20:20, 25:25, 30:30). W niezwykle zaciętej końcówce bohaterką okazała się Monika Gałkowska. Atakująca najpierw skończyła piłkę z prawego skrzydła, a później asem serwisowym ustanowiła wynik seta 32:30.

BKS Bostik Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 0:3 (22:25, 17:25, 30:32).

MVP: Zuzanna Szperlak

BKS Bostik Bielsko-Biała: Natalia Gajewska, Aleksandra Kazała, Dominika Witowska, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Katarzyna Wawrzyniak, Andrea Kossanyiova, Aleksandra Szczygłowska (libero), Magdalena Janiuk.

Energa MKS Kalisz: Zuzanna Szperlak, Karolina Bednarek, Monika Gałkowska, Aleksandra Gromadowska, Monika Ptak, Ewelina Polak - Justyna Łysiak (libero) - Julia Mazur, Julia Szczurowska, Sylwia Kucharska.)