Formuła 1: Frank Williams trafił do szpitala

Moto
Formuła 1: Frank Williams trafił do szpitala
Fot. PAP/DPA
Brytyjski team nie zdradza szczegółów dotyczących stanu zdrowia Franka Williamsa.

Jak poinformował Williams Racing, założyciel zespołu Frank Williams został przewieziony do szpitala. Brytyjski team nie zdradza szczegółów, jednak zapewnia, że jego stan jest stabilny.

"Sir Frank Williams został niedawno przyjęty do szpitala. Jest w stanie stabilnym. Stan zdrowia Franka jest jego prywatną sprawą. Rodzina nie zamierza w tym momencie zdradzać żadnych szczegółów" - czytamy w oficjalnym komunikacie Williams Racing. Zespół poprosił również o uszanowanie prywatności rodziny oraz zapowiedział kolejne komunikaty. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Ważna deklaracja szefa Mercedesa

 

Warto wspomnieć, że od kilku lat Williams ma poważne problemy z płucami. W ostatnich latach bardzo rzadko pojawiał się na wyścigach F1, a kluczowe decyzje podejmowała jego córka Claire. Ponadto od 1986 roku Williams porusza się na wózku inwalidzkim. Jest to konsekwencja poważnego wypadku, do którego doszło we Francji. 

 

Williams oficjalnie przestał być szefem Williams Racing po tegorocznym Grand Prix Włoch. Jest to efekt sprzedaży zespołu w ręce amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Dorilton Capital. Z funkcji zastępcy szefa Williams Racing zrezygnowała również Claire Williams. 

 

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze