Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica wzmacnia bramkę. Paweł Lenarcik podpisał kontrakt

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica wzmacnia bramkę. Paweł Lenarcik podpisał kontrakt
fot. Cyfrasport
Paweł Lenarcik to jeden z najlepszych bramkarzy w Fortuna 1 Lidze o podpisaniu kontraktu z Miedzią.

Paweł Lenarcik dołączył do Miedzi Legnica, szóstej obecnie drużyny Fortuna 1 Ligi. 25-letni bramkarz, który występował ostatnio w GKS Bełchatów, jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Z legnickim klubem związał się kontraktem, który obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. Z Miedzi wyrzucony został z kolei napastnik David Panka.

Lenarcik jest wychowankiem Mazovii Tomaszów Mazowiecki, z której w 2011 trafił do juniorskiego zespołu GKS-u Bełchatów. Mierzący 189 cm wzrostu bramkarz, mimo stosunkowo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo dużym doświadczeniem. Na poziomie Fortuna 1 Ligi oraz II ligi rozegrał już 138 spotkań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy "Drużynę Marzeń" France Football

 

W bieżącym sezonie w zespole „Brunatnych” wystąpił we wszystkich 17 meczach ligowych, w tym w starciu z Miedzią Legnica. Mimo sporej przewagi optycznej i licznych sytuacji bramkowych legniczanie nie zdołali pokonać wówczas znakomicie spisującego się Lenarcika. W innych spotkaniach także to on był bohaterem i wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. W Fortuna 1 Lidze to z pewnością jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji.

 


- Cieszę się, że Miedź się po mnie zgłosiła i będę mógł pokazać się w Legnicy szerszej publiczności. Praktycznie dziesięć ostatnich lat spędziłem w Bełchatowie. Teraz mogę zmienić otoczenie i pokazać, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej w Legnicy. Moim celem jest systematyczne bronienie bramki Miedzi, a co będzie w najbliższych miesiącach, to zobaczymy - powiedział Lenarcik po podpisaniu kontraktu. Ten będzie obowiązywać przez najbliższe trzy i pół roku. 

 

Bramki Miedzi na początku sezonu bronił Mateusz Hewelt, który rozegrał dziesięć pełnych meczów w lidze i jeden w Fortuna Pucharze Polski. Od początku listopada trener Jarosław Skrobacz zaczął stawiać na Jędrzeja Grobelnego, który wystąpił w siedmiu kolejnych spotkaniach. To właśnie z tymi dwoma bramkarzami, którzy w obecnym sezonie w Fortuna 1 Lidze łącznie przepuścili 23 strzały (Hewelt 12/Grobelny 11) o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizować Lenarcik.   

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzech piłkarzy na wylocie z Widzewa

 

W poniedziałek działacze Miedzi poinformowali, że David Panka nie jest już piłkarzem klubu z Legnicy. Kontrakt z napastnikiem rozwiązano z przyczyn dyscyplinarnych. O szczegółach nikt nie chciał rozmawiać. Holender z polskimi korzeniami związał się z Miedzią przed startem obecnego sezonu. Początkowo grał w drużynie rezerw, ale szybko przebił się do pierwszego zespołu. Rozegrał dwanaście meczów w Fortuna 1 Lidze i strzelił jednego gola.

 

Usługami 21-letniego piłkarza jest ponoć zainteresowany jeden z klubów PKO BP Ekstraklasy. Plotki głoszą, że skandaliczne zachowanie Panki w stosunku do kolegów z drużyny oraz innych pracowników Miedzi to działanie przemyślane. W ten sposób zawodnik miał przyspieszyć rozstanie z Miedzią, by znaleźć innego pracodawcę.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze